Özdilek
Fakir Yılmaz
Fakir Yılmaz

**Cumartesi ölümü...

Bir kuş misali uçup giden hayatın ne kadar kısa olduğunu bir kez daha hissettiğim haberi aldığımda şaşırıp, şok olurken bu haberi nasıl yapacağımı düşündüm.

17 Nisan 2022 Saat: 13:49

Bir kuş misali uçup giden hayatın ne kadar kısa olduğunu bir kez daha hissettiğim haberi aldığımda şaşırıp, şok olurken bu haberi nasıl yapacağımı düşündüm.
Çünkü hep örnek aldığım babamın bizi yetim bırakıp, giderken beni yerine vekil bırakıp, kardeşlerim başta olmak üzere ailemin büyüğü olarak beni tayin etmişti anamız dediğimiz ablam ve benden büyük bir abim olduğu halde..
Yani aile büyüğü olarak beni tayin ettiğin ben, 'baba kardeşim, son beşiğimiz, gülen yüzümüz Deniz'in o güzel kalbi kriz sonucu durdu!..' diye yazıp, haber mi yapacaktım. Yoksa, 'bak baba o seni bizden daha çok seviyormuş, özlemine dayanamadı bizden erken sana mı geldi..' diye yorum mu yazacaktım?!..
'-Evet, gazetecisin acı da olsa bu haberi de vereceksin, her cumartesi günü ele aldığın ve iç dünyanı anlattığın düşüncelerini aktardığın gibi kardeşinin öldüğünü de yazacaksın. Ki; hatırlarsan benim öldüğümü de yazmış, işin olan gazeteciliğini yapmıştın.. ' diyor gibi bir sesle bana o dünyadan seslenen babamı bu kez dinleyememiş ve kardeşimin ölümünü ben değil, benim kadar üzülen eş,dost arkadaş, meslektaşa bırakmıştım..
Ama elimin 'Kardeşim öldü' diye yazmaya kalkmadığı, göz yaşlarımın durmadığını anlatamasam da babama olduğu gibi gazetecilik dürtüme direnememiş, kısa da olsa ve 'Kardeşim öldü' diye yazamadıysam da paylaştığım ağıt dolu müziklerle donattığım kısa mesaj ve resimlerle bunu ima edip, kara haberi eş, dosta, arkadaşa ve sevdiklerime haber vermiştim, kardaşımı toprağa vermek için tüm programlarımı iptal edip, İstanbul'dan sevgilim Ardahan'a doğru yola çıkarken..
Çıktığım yol boyu gelen onca telefona cevap vermeye, acımı benimle paylaşıp, güzel mesaj ve dilekleri ile az da olsa bana unutturmaya çalışan dostlarımızın benden daha çok üzülüp, yutkunarak 'Fakir başın sağ olsun, Allah sabırlar versin, en az senin kadar üzüldük, kardeşinin makamı cennet olsun' dileklerinde bulunurlarken o bitmez denen uzun yolun nasıl olup, bittiğini bile fark edememiş, yorulmamış, gelip, Deniz kardeşime ulaşmıştım.
Ve dinimizin güzel dediği bir günde, cuma namazı ardından kardeşimi sevenlerimizle birlikte köyümde, babamın ve sevdiklerimin olduğu mezarlıkta bir canımı daha analarımın, bacılarımın, kadınlarımızın o ağıtları eşliğinde toprağa verdik. Gönülleri bizimle olan tüm dostlarla 'ayaklarınıza sağlık' dediğim dostum, arkadaşım, kardeşlerim, akrabalarım, Ardahan'lılarım, tanıdıklarım' diyerek hepsiyle tek tek selamlaşıp, 'merhaba, hoş geldiniz' demekten yorulup, ağrıyan ellerimle o sıcak elleri kalben sıkıp, hareket etmekten zorlanan dilimle teşekkür etmiş ve gelip, bayılırcasına düştüğüm yatağımda deliksiz uyumuştum.
Uyandığımda meslektaşım, Suat İncedere'nin 'Acı ölüm, Genç ölüm..' başlıklı görüntülerini izleyip, yeniden ağlayarak bir cumartesi yazısını daha zor bir atmosfer içinde bitirirken her cumartesi günü ele almaya çalıştığım ve iç dünyamı, anlattığım yeni bir cumartesi yazımın, 'Cumartesi ölümü' başlığını hak edip, yine aşk dolu olduğunu ve bu aşklardan birinin daha ölüp, beni ağlattığını, üzdüğünü hissediyordum sağımda, solumda duran telefonlarım acı acı çalmaya devam ederken..

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

İmamoğlu'nun Erdoğan'ı Klonlaması..2 Nisan 2024 Saat: 12:03
Şimdi adı sanı geçmeyenlerin başında gelen biz Ardahanlıların bir zamanlar gelini olan, Dr. Canan Kaftancıoğlu'nu hatırlayanınız var mı?
Kadın Girişimciler Ardahan'lı mı?1 Kasım 2023 Saat: 01:24
Geçtiğimiz gün sanalda yapılan bir paylaşımda Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İl Kadın Girişimciler İcra Kurulunun belirlendiği ilan edildi
**Ardahan'ı Bu Yıl da Tüm Dünyaya Öyle Çok Tanıttık ki!..22 Ekim 2023 Saat: 20:01
Her yıl ortalama bin ila bin beş yüz kişi göç etmeye devam ettiği için neredeyse Vilayet rütbesi alınıp, yeniden kasaba ilan edilecek.
AK Parti ve MHP'yi Kurtaran Bahçeli..19 Nisan 2022 Saat: 09:34
Bir zamanlar ‘Bitti, tükendi’ denen MHP’yi siyasi arenada hala dimdik ayakta tutan isim kimdir?'
Sütyenleri Çıkarın!..11 Nisan 2022 Saat: 13:12
Durun hemen 'bu mübarek ayda bu başlıkta neyin nesi?' deyip, kızmayın.
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat