Özdilek
Yücel Alpay Demir
Yücel Alpay Demir

Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi Hakkında!

Liderler zirvesinin yapıldığı sınıfa girdiğimizde, Devlet başkanlarımızı temsilen bir araya gelen öğrencileri ve toplantı düzenlerini gördüğümde mutluluktan boğazım düğümlendi!

4 Mayıs 2024 Saat: 15:06

Nutkum tutuldu ve bir zaman konuşamadım!

Önlerinde ülkelerinin adı ve kendi adları yazılı isimlikler, yaka kartları, şık giyimleri, kararlı ve vakur duruşları ile zirveyi canlandırmadıkları, yaşadıkları çok belliydi.

Sınıflarının, zirveye ev sahipliği yapan Türk Devletinin otağından hiçbir farkı yoktu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil eden öğrenci Erdoğan gibi karizmatik ortama hakim, Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev’i temsil eden öğrencimiz Aliyev gibi kararlı ve keskin bakışlıydı.

Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Macaristan, Kırgızistan Liderleri de aynı kararlılık ve bağlılık ile bütünlüğü sağlıyordu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gözlemci olarak kabul edilmiş, Gagavuzya dahil tüm özerk Türk Cumhuriyetlerinin ilerleyen toplantılarda ki yerleri belirlenmişti.

Yapılan savunma zirvesi için de Şuşa’nın seçilmesi ayrıca önemliydi.

Her bir öğrencinin özenle seçildiği, zirveye gelmeden önce aylarca hazırlanıldığı ve her bir öğrencinin temsil ettiği liderin ruh haline büründüğü çok belliydi.

Tarih bilgileri bir yana tarih şuurları tarih bilinçleri en üst seviyede idi.

Tıpkı, 24 mayıs 1911 de işgal altındaki bir imparatorluğun küllerinden daha güçlü bir ulus devleti vücuda getirmek için bir araya gelen 190 tıbbiyeli öğrenci gibi.

Gözyaşlarım genzime akarken aklıma gelen ilk sözler; Vatan Şairi Namık Kemal’in Fıtrat değişir sanma! Bu kan yine o kandır. Sözleri oldu.

“İnanın bu satırları yazarken dahi duygularıma hakim olmakta güçlük çekiyorum”

***

Zar zor selamladığım Lider öğrenciler, haritada Zengezur koridorunun tamamen Azerbaycan kontrolüne geçmesi için çözümleri konuşmuyor! Çözümü karara bağlıyordu.

Sanki biraz sonra yan sınıfta yapılan zirvedeki Milli Savunma Bakanlarına gerekli emriler verilecek ve Askeri operasyon başlayacak gibi idi.

Başı Türkiye, Kalbi Azerbaycan, bedenini bütün Türk Devletlerinin oluşturduğu Turan’ın boynunu sıkan Zengezur düğümü çözülmek üzere idi.

***

Sıra ile söz alan liderler, ortak para, ortak alfabe, ortak müfredat, ortak tarih kitapları, ortak merkez bankalarının işleyişi, ortak paranın değerini koruması için oluşturulacak sağlam temelleri nasıl planladıklarını anlattılar.

Turan coğrafyasında ki yer altı ve yer üstü zenginlikler ve iç turizmin canlandırılması için düşünülen çözümlerin tamamı liderlerin önünde ki notlarda yazılı idi.

Ben konuşacaklar anlatacaklar diye düşünüyorken meğer hepsini konuşmuş, Bütöv Azerbaycan’ın eksik yanı Güney Azerbaycan diplomatik ve askeri yöntemler ile çözüme kavuşmuş Traktör takımı da Bütün Türk Devletlerinin oluşturduğu Turan Liginde ki yerini almıştı.

Aras’ı dolduracak, zor ile olduracak

Bizi ayıramayacaklarını, herkese duyuracaklardı.

***

Sıra, bakanlar ve üst düzey bürokratlar zirvelerinde ele alınan kararlar ve üzerinde uzlaşılan çözümlerin hayata geçirilmesine gelmişti!

Ekonomiden, dış politikaya, bilim-kültür-sanattan milli eğitime, üniversitelerin ortaklığından ortak müfredata, ortak yayın organlarına gazete-televizyon ve ortak programlara kadar her şeyi düşündüklerini kurulacak kurumları ve işleyişlerini tek tek anlattılar.

İçimden kaç kere tekbir getirdim bilmiyorum, artık gerçekten ölsem de gam yemem diye düşündüm.

Ömrünün tamamını Turancılık fikri ile, Türk İslam ülküsü ile geçirmiş bu yolda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına hizmet etmiş birisi daha ne isteyebilirdim ki!

Nasıl ki Karabağ özgürlüğüne kavuşunca Ganira Paşayeva’nın ruhu şad olmuştu.

Benim de ruhum öyle şad olmuştu.

Bu büyük birlik tamamlanınca, Gazze’nin Kudüs’ün, Myanmar’ın, Doğu Türkistan’ın ve dahi dünyada ki tüm mazlumların dertlerine deva olacak inşallah.

***

Bu vesile ile başta Gamze Göker öğretmenimize, Okul Müdürümüz Ömer Yılmaz’a, Kartepe ve Kocaeli İl Milli Eğitim müdürlerimize, dışı pırıl pırıl Türk İçi alev alev İslam bu güzide gençleri yetiştiren anne babalarına şükranlarımı ve saygılarımı sunarken.

Yaşadığımız onca badireden sonra kurdukları birlik beraberlik sayesinde dünya beşten büyüktür diyerek Bütün Türk devletlerinin yeniden umudu olan, ağabeylik etmeye başlayan, Devletimizin dünyanın en büyük devletleri arasına yeniden ve eskisinden daha güçlü bir şekilde girmesini sağlayan Bilge Lider Devlet Bahçeli İle Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum.

X kuşağını, Z kuşağını bilemem ama Allah’ın izni ile Türk kuşağı gümbür gümbür geliyor.

Vatan ne Türkiye’dir Türklere, Ne Türkistan

Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir, Turan!

 

selam ve dua ile…

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Tahir Büyükakın Hakkında12 Haziran 2024 Saat: 16:48
Dün şehrimizde yüzlerce sivil toplum kuruluşu ile, her siyasi görüşten insanımızın bir araya gelerek tek yürek olduğu Büyük Filistin yürüyüşü, Gazze ve Refah’da yaşanılan soykırımlara, savunmasız masumlara yaşatılan insanlık dışı katliamlara tepki mi
Lingo Türkiye!5 Haziran 2024 Saat: 12:28
Bu gün hala birlik ve bütünlük içerisinde isek, bir arada yaşama kültürümüz var ise eskiden her sabah birlikte okuduğumuz andımızın önemli bir rol oynadığını düşünüyorum.
Kocaeli Valilik Binası Önünde Ki Trafik Sorunu Hakkında31 Mayıs 2024 Saat: 09:25
Projelerini kim çizdi hangi kriterler göz önüne alındı bilemem ama sürekli büyüyen bir Kocaeli düşünüldüğünde yeni Valilik ve yeni emniyet müdürlüğü binalarımızın şimdiden mevcut ihtiyaca cevap vermekte zorlandığı çok belli.
Kocaeli bilişim günleri hakkında!27 Mayıs 2024 Saat: 20:42
2020 yılında Almanya’nın Frankfurt şehrinde katıldığım bilişim fuarını beğenmiş, 5 gün boyunca da keşke böyle bir fuar binası bizim şehrimizde olsaydı diye diye iç geçirerek gezmiştim.
Yürüyüş Yolunda Ralli!17 Mayıs 2024 Saat: 22:21
Özellikle sabahları çok keyiflidir yürüyüş yolu, bende hemen hemen her sabah güne başlamadan önce merkez bankasından adliye mevkiine kadar gider gelirim eşe dosta selam vererek.
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat