Özdilek

Ekonomi

KOTO Meclis’te gergin toplantı

Kocaeli Ticaret Odası Eylül ayı meclis toplantısı gergin başladı.

25 Eylül 2019 Saat: 20:28
KOTO Meclis’te gergin toplantı
KOTO Meclis’te gergin toplantı

KOTO Meclis’te gergin toplantı

Kocaeli Ticaret Odası Eylül ayı meclis toplantısı gergin başladı.

KOTO Meclis’te gergin toplantı

 “Hak etmediğimi söyleyen şerefsizin önde gidenidir”

KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut Faruk Bostan’ın kendisi için sözlerine cevap vererek: “Hak etmediğimi bana söyleyen şerefsizin önde gidenidir” dedi

Kocaeli Ticaret Odası Eylül ayı meclis toplantısı KOTO Burhan Kasım meclis toplantı salonunda Akın Doğan başkanlığında yapıldı. Toplantı öncesi şehit düşen Gölcüklü asker için başsağlığı dileyen Akın Doğan ayrıca kadın gazeteciler hakkında yazılan köşe yazısını kınadı.  Sonrasında KOTO ekonomik danışmanı Doç.Dr. Yusuf Bayraktutan ekonomik duruma ilişkin sunum gerçekleştirdi. KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut, meclis üyesi Faruk Bostan’ın ‘Kendine İş isteyen şerefsizdir, iş istediğimi ispatlamayan şerefsizdir’ sözlerine cevap vererek: “İçinden bana şerefsiz demek geçiyorsa gelip bana diyeceksin. Algı yönetimiyle bana ithamlarda bulunmayacaksın. Hak etmediğim şeyleri bana söyleyen, arkadan bu kelimeleri söylemeye çalışanlar şerefsizin önde gidenidir” diye konuştu.

Faaliyet raporunu başkan okudu

Aylık faaliyet raporu hakkında konuşan KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut“Kırsal Kalkınma destekleri programımızı gerçekleştirdik ve ata tohumunu tanıttık. Uluslararası ilişkiler kapsamında ziyaret ve eğitimler verdik. Kadın kooperatiflerinin arttırılması çalışmaları yapıldı. Bu ay siyasi partileri de ziyaret ettik. Market firmalarına özel çalışmalar yaptık.  Eylül ayında toplamda 31 kayıt silme, 151 ise yeni kayıt yaptık. Araç değişikliği yaptık, 10 yaşını geçen aracımızın yerine yapılan ihale de 160 Bin TL taban fiyatla 4teklif alındı. İhaleye katılan arkadaşlardan ikisi kardeşti ama  165 Bin TL ‘ye bu aracı alabilecekken 173 Bin TL’ye aldık. Birisi çekilse daha ucuza alacaktık ama maalesef olmadı” ifadelerini kullandı.

Dilek ve temenniler kısmında konuşan meclis üyesi Faruk Bostan meclis toplantısında eski başkan Murat Özdağ’ın babasının vefatını dile getirerek: “Hamit Özdağ vefat etti kendisine Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

“Algı yönetimi yapıyor”

Necmi Bulut son olarak kürsüye çıkarak, “Geçen mecliste bir konuşma yaşadık. Kandıra OSB ile ilgili konuşma esasında Kandıra Belediyesi ve valilikte konuşulanlar ile ilgili bilgim olduğunu söyledim. Ben bu kentte en son gider yapılacak adamım demiş. Yeraltından, yer üstünden güçlerin olması lazım veya kul hakkı yememiş biri olman lazım. Algı yönetimiyle yüzüne söyleyemediğini söylememiş olman lazım. Zabıtlar çıktıktan sonra yaptığı yanlışı arayarak düzeltseydi keşke. ‘Kendine iş isteyen şerefsizdir, ispatlamayan şerefsizdir’ demiş. İçinden bana şerefsiz demek geçiyorsa gelip bana diyeceksin. Algı yönetimiyle buna ithamlarda bulunmayacaksın. Hak etmediğim şeyleri bana söyleyen arkadan bu kelimeleri söylemeye çalışanlar şerefsizin önde gidenidir.

“Global Medya’ya reklam vermemizi istediler”

Biz 4-5 kere üst üste basında yazıldık. Bana oturduğumuzda söylenen ‘Siz reklamları Global Medya’ya verin o reklam yerlerini satın alıyor, onlar yazıldığınızda susturur’ Bana kimsenin reklam yapmasına ihtiyacım yok. Canı isteyen canı istediği yerden gelsin. Biz bu cevabı verince iban numarası atarak bile reklam için taciz ediyorlar.  Araba konusu sorun oldu. Araba aşağıda duruyor, sadece görev olduğunda kullanılıyor. Biz zaten arabayı alırken bütün her yeri soruşturduk. Kiralama yöntemi de daha pahalıya geliyordu” dedi.

“İsmimi kullanmadan karalama yapıyor”

Bostan’ın ardından kürsüye gelen Meclis Üyesi Ziya Uludüz, “Yaklaşık 5 yıldır kurulumunda da, yönetiminde de bulunduğum Arslanbey Organize Sanayi Meslek Lisemiz var. Geçmiş dönemlerde bu okul ve şahsım hakkında ağıza alınmayacak şekilde bir gazeteci tarafından şahsi ismimi kullanmadan karalama yapıyor. Buradan bazı üyelerimizden aldığı destekle FETÖ’cülük, vatan haini gibi imalarda bulunmakta. Benim üzüldüğüm taraf, burada pazarlamacı olan arkadaşımızın olması. Bayramdan önce 250 TL’lik reklam isteyen ancak vermeyince karalama kampanyası yapıyor” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat