Özdilek
Yalçın Akbulut
Yalçın Akbulut

Bayram öncesi nefes almak

Emekli o kadar yoksullaştı ki fitre ve sadakaya muhtaç duruma geldi.

15 Nisan 2022 Saat: 10:26

Bayram öncesi nefes almak

Emekli o kadar yoksullaştı ki fitre ve sadakaya muhtaç duruma geldi.Hayat pahalılığı  belini iyice büktü. Artık emekli televizyon başında Cumhurbaşkanımızdan gelecek ikramiya haberini düşünür oldu acaba ikramiyeye zam olacak mı?

 

Oysa ki gençliğinde ülkesi için çalıştı alın teri döktü yeni nesiller yetiştirmek için evdeki çocuklarını okutarak ülkeye aydın fikirli evletlar yetiştirdi,artık dinlenme zamanı dedi emekli oldu ama olmaz olaydın diyerek başını duvarlara vurmaya başladı.

 

Ekonominin bozulmasıyla beraber emekliler Bayram ikramiyesi ne kadar zam  verilecek, çalışan kesim asgari ücrette ara düzenleme yapılacak mı? Son günlerde en fazla konuşulan konularının sonucu merak edilmeye başlandı.

 

Önceki gün yapılan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalara başlayınca millet pür dikkat dinledi, ancak bu konularla ilgili hiç bir açıklama olmayınca  hüsrana uğradılar. Benim tek düşüncem şudur ki asgari ücrette de düzenleme yapılacak,emeklinin ikramiyesi de artacak bizi yönetenler de halkın durumunun nasıl olduğunu biliyordur çünkü,önü bayram olunca emekli torunları ile buluşacak,asgari ücretli evine bayram şekeri alacak onun içindir ki düzenleme şart olmuştur.

 

Malumunuz çarşı pazardaki fahiş fiyatlar gündemden düşmüyor, herkes hayat pahalılığından yakınıyor. Haksız da sayılmazlar zira ay sonu gelmiyor, bütçeler açık veriyor, yurttaş neyi nerden kesersem diye kara kara düşünüyor…

 

 

 

Aç insan artık ülkenin nasıl büyüdüğünü düşünemiyor,komşuda ki savaş bile onu düşünmeden geri bırakamıyor.Artık semt pazarlarının dağılmasını bekleyip dökülen artıklardan pazar yapmak istemiyor.Sağlıklı yaşamak için düzgün beslenmenin yollarını arıyor.

 

Muhalefet partilerinin il il gezip vatandaşla konuşarak durumlarını sormayı bile halk artık umursamıyor o akşam evine ne götüreceğini düşünüyor. Artık yardım taşıyan belediye görevlisini kapısında görmek bile istemiyor.

 

Yoksulluk benim kaderim olamaz diyor bu kadar verimli toprakları olan bir ülkede 25 liraya domates,4o liraya fasulye yemek istemiyor.

 

Kısacası vatandaş bayram öncesi nefes alamak istiyor....

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yazıklar olsun21 Mart 2022 Saat: 11:05
Bu dünya artık bir cehennem. Katır gibi sağlıklı adamlar yerine masum çocuklara yuva olalım, suçsuz günahsız yavruları ve ailelerini bu duruma düşüren kimler varsa gün yüzü görmesin.
Çanakkale destanı15 Mart 2022 Saat: 11:48
Çanakkale denilince insanın çok düşünerek bu mukaddes şehir de yatan insanların ülkemizin tüm şehitlerinde gelip ülkesini korumaya çalışan dedelerimiz olduğunu görmemiz çok mümkün
Artık bu katliama son verin10 Mart 2022 Saat: 14:44
Anadolu Selçuklu devletinin yıkılması ile dağılan beyliklerden Söğüt ve Domaniç'te kurulan Osmanlı Devletinin kendi küllerinden yeniden doğarak tarih sahnesinde yerini aldı.
İnsanlara barış ve gülümseme neden uzak7 Mart 2022 Saat: 11:24
Sabah kalktığımızda yaptığımız ilk şey dünya da neler oldu diye haber kanallarına sarılmak değil mi
Biz kendimizi unuttuk5 Mart 2022 Saat: 12:43
Yirmi dört saatlik zaman o kadar hızlı işliyor ki ne olduğunu anlamıyoruz bile
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat