adres fındık
Gölcük belediyesi
Yalçın Akbulut
Yalçın Akbulut

Dünya bu yükü kaldıramıyor

Pandeminin yarattığı kirliliğini bile denizlerimize, ovalarımıza, şehirlerde kaldırım taşlarına taşıdık.

10 Ekim 2021 Saat: 14:41

Pandeminin yarattığı kirliliğini bile denizlerimize, ovalarımıza, şehirlerde kaldırım taşlarına taşıdık. Bu kadar sorumsuzluk karşısında ne diyeceğimi bilemiyorum. Adam gözümüzün önünde yüzünde ki maskesini çıkarıp sokak ortasına atıyor, kardeşim ne yapıyorsun insan sağlığı ile oynadığın gibi birde çevreyi kirletiyorsun dedik mi nerede ise sopa yemediğimiz kalıyor.

Pikniği poşetlerle dolu dolu gidiyoruz maşallah piknikte her şeyi yediğimiz için geriye elimizi kolumuzu sallayarak geliyoruz bu kadar vurdum duymazlık olmaz inanın piknik yapacak temiz yer bulmak artık yok denecek kadar az ne oldu bu topluma neden kendi kendimizi yakıyoruz.

Kıtaların artık bir çöp dağına dönüştüğü kesin denizlerde artık balıklarda meydana gelen ölümlerin büyük çoğunluğu kirlilik değil mi? O güzelim Marmara denizini bitirmedik mi? Müsilaj var diye şimdi de balık tüketmiyoruz neden deniz kıyısında otururken yediğimiz artıkları denize atmasaydık yatta kotrada pislikleri denize akıtmasaydık, inanın bugün denizlerimiz pırıl pırıl olacaktı.

Bakın Norveç'te karaya vuran bir balinanın midesinde 30 torba plastik atıkları çıkarmışlar acaba bu balina karaya niye vurdu belli olmuyor mu?

Bilim insanları bu dünyayı o kadar kirlettik ki bir bu kadar daha yaşasak temizlenmesi zor olduğunu her panelde açıklıyorlar ama maalesef o açıklamalar Tv lerde hiç kimsenin umurunda olamadan gelip geçiyor.

Ama halkımız hala sabahları yemek tarifleri, öğleden sonraları da kocasından başka insanlara kaçan programlardan başka şeye ilgi duymuyor.

O zaman demek ki eğitimde bir aksaklık var bizler çocuklarımızı iyi eğitmiyoruz, okullardaki ders konuları değiştirmek lazım gelmiyor mu?

Denizlerimize o kadar atık attık ki yaşadığımız şehirlerin lağımlarını kattık ki şimdi nerede yüzeceğiz diye kıvranmaya başladık. O zaman bari bugünü milat kabul edelim gelin çevremizi temiz tutalım sokakta giderken yerlere tükürmeden elimizdeki çöpleri yere atmadan sağlıklı bir toplumu yeniden yaratarak 30 bini aşan koronaya da meydan okuyarak temiz tolum olmaya ne dersiniz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yorgun olmanın verdiği hüzün20 Ekim 2021 Saat: 12:12
İnsan bazen uyurken ansızın uyanır ne olduğunu anlayamaz, günün yorgunluğu mudur
Bizim nesil çok iyi yetişti19 Ekim 2021 Saat: 12:07
Biz, 196o-1970 arasında okuyan insanlar olarak Allah'ın en sevgili kullarıyız...
Önce kimliğimize sahip çıkalım16 Ekim 2021 Saat: 12:35
Milli misak-ı sınırlar içerisinde yaşayan bu millet Türkiye Cumhuriyeti devletini kurdu.
Niçin Unuttunuz ?7 Ekim 2021 Saat: 16:49
Anadolu'nun o şipşirin köyünde ilçesinde yaşardık, çokta huzurluyduk yediğimiz içtiğimiz hep organikti insanlar birbirleriye çok sıkı dosttular, acılarını neşelerini hep beraber karşılarlardı.
Adakar'la Eskişehir ve Bursa gezisi5 Ekim 2021 Saat: 10:43
Sabah saat 6.da başlayan gezide ilk durağımız sabah kahvaltısı için Sbahattin'in yeri ile güne merhaba dedik
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat