W Travel
Özcan pişmaniye
radyolar
Haber reklam

Güncel

Yıldırım, yine aynı nakarat !

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım yaptığı açıklamada; Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ek ödeme ile ilgili genelgeler, sahanın gerçeklerinden uzak, masa başında hazırlanmış genelgelerdir, dedi.

7 Haziran 2021 Saat: 14:45
Yıldırım, yine aynı nakarat !
Yıldırım, yine aynı nakarat !
ekoyaşam

Yıldırım, yine aynı nakarat !

Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım yaptığı açıklamada; Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ek ödeme ile ilgili genelgeler, sahanın gerçeklerinden uzak, masa başında hazırlanmış genelgelerdir, dedi.

 

Lafta ayrı, icraatta ayrı sağlık ordusu!

 

Başkan Yıldırım, bugün sahada 1 milyon sağlık çalışanı gece gündüz demeden başta Covid-19 olmak üzere birçok hastalıkla mücadele ediyor. Hem de ne mücadele! İzin, istifa, emeklilik hakkı verilmeden, tükenircesine mücadele etmektedir. Çünkü savaş var, Sağlık Ordusu üstesinden gelir, haydi cepheye deniyor. Eyvallah!!!

 

Eyvallah da, masada ek ödeme düzenlemesi yapılırken neden bu Sağlık ordusu, bir kısım Sağlık ordusuna dönüştürülüyor? Neden Yardımcı Hizmet Sınıfında ter döken on binlerce sağlık çalışanı kapsam dışında tutuluyor? Neden Genel İdari Hizmet sınıfında görev yapan on binlerce sağlık çalışanına 5’er, 10’ar lira gibi komik paylar layık görülüyor? Aile Sosyal Politikalar bünyesinde görev yapan çalışanlarımız neden görmezden geliniyor?

Sağlık Ordusu öyle mi! Sahada Sağlık Ordusu, masada bir kısım Sağlık Ordusu! Sözde lafta gururumuzsunuz, gelsin alkışlar. Peki, sağlık çalışanının emeğinin karşılığı olunca nerede adalet, nerede hakkaniyet?

 

Alkıştan fazlasını hak ediyoruz!

 

Sağlık çalışanlarımızın pek çok sorunun tetikleyicisi, alın terini tırpanlayan döner sermaye sistemini söylemeye bile gerek yok diyen Yıldırım, Bakanlık pandemi sürecinde yapmış olduğu ek ödeme düzenlemeleriyle, bu hususta çözümden yana olmadığını maalesef defaatle göstermiştir. Oysa çalışanların belli bir kesimini mutlu etme amacı güden düzenlemelerle ne gün kurtarılır ne yüzler güler ne de sistem ayakta durur. Her koşulda milletimize fedakarca müşfik ellerini uzatan tüm sağlık çalışanlarımız alkış ve taktirden çok daha fazlasını hak etmektedir.

 

 

Mağduriyetler biran önce giderilmeli!

Bilindiği üzere 10-11-12 Mayıs 2021 tarihlerinde hizmetin asgari personelle yürütülmesi kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün yazıları ile izinli sayılmıştı. Bu süreçte sağlık hizmetlerinde aksama yaşanmaması için sağlık çalışanlarımız idari izinli günlerde nöbet tutarak görevlerinin başında olmuş sağlık hizmetlerinde herhangi bir kesinti ve aksama yaşanmamıştır.

Bazı sağlık kurumlarımızda idari izin genelgesinde haftalık mesai hesaplaması ve fazla mesai ödenmesi ile ilgili herhangi bir kısıtlamaya gidilmemişken sağlık çalışanlarımızın idari izinli günlerdeki çalışmasının yok sayılması, nöbet ücretlerinin ödenmemesi veya izninin kullandırılmaması Covid19 ile mücadelede en ön safta yer alan ve görevini büyük bir fedakarlıkla ifa eden sağlık çalışanlarımızı derinden üzmüştür. İdari izinli günlerdeki çalışmalarının fazla mesai ücretini ödemeyen veya iznini kullandırmayan kurumlardan sağlık çalışanlarımızın mağduriyetleri biran önce giderilmelidir.

Artık Sağlık Bakanlığı, çalışanlara kulak tıkamayı bırakıp herkesi memnun edecek adımlar atması gerekmektedir. Sağlık ordumuzun emeklerinin karşılığı verilmeli, sistem içerisindeki adaletsizlikler ivedilikle çözüme kavuşmalıdır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat