adres fındık
W Travel
Özcan pişmaniye
radyolar
Haber reklam

Kültür/Sanat

Tarihçi Rıdvan Şükür, Gebze Belediyesini ziyaret etti

Tarihçi Rıdvan Şükür, Gebze Belediyesi Başkan yardımcısı Sedat Çelik’i ziyareti sırasında şu ana kadar yayınladığı kitapları hakkında bilgi verdi.

28 Nisan 2021 Saat: 18:49
Tarihçi Rıdvan Şükür, Gebze Belediyesini ziyaret etti
Tarihçi Rıdvan Şükür, Gebze Belediyesini ziyaret etti
ekoyaşam

Tarihçi Rıdvan Şükür, Gebze Belediyesini ziyaret etti

Tarihçi Rıdvan Şükür,  Gebze Belediyesi Başkan yardımcısı Sedat Çelik’i ziyareti sırasında şu ana kadar yayınladığı kitapları hakkında bilgi verdi. 

 

Tarihçi Rıdvan Şükür, Başkan yardımcısı Sedat Çelik’i ziyareti sırasında yaptığı yeni çalışmalar hakkında da ayrıntılı bilgi verdi. Şükür’ün Gebze çevresinde kırsal yerleşim kitabı 1987 yılına kadar Gebze ilçe mülki sınırları içinde yer alan bölgeyi inceliyor. Çayırova teknik bahçıvanlık okulu kitabı ise; 1943-1985 yılları arasında eğitim veren, teknik bahçıvan yetiştiren okulun eğitim hayatını ele alıyor. Geçtiğimiz hafta çıkan yeni kitabı “Chrysler Kamyon sanayi A.Ş.” 1962-2002 yılları arasında Gebze’de kamyon üretimi yapan fabrikanın 40 yıllık üretim hayatını ele alıyor.      

Kocaeli Üzüm bayramları kitabın da ise 1938 ve 1939’lu yıllardan başlayarak çevrede kutlanan üzüm bayramları hakkında ayrıntılı bilgiler sunuyor, okuyucuyu bölge üzümcülüğü hakkında bilgi veriyor. 

İlk olarak 1938’de Hereke’de 1939’da Eskihisar’da kutlanan üzüm bayramları daha sonraki yıllarda bölgede gelenek haline gelmişti

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat