Özdilek

Güncel

"Sırtımızı Allah’a dayayıp yola çıktık"

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, yaptığı açıklamada, “ Üçlü olsun güçlü olsun dedik ve hamdolsun ki böyle de oldu. Sırtımızı Allah’a dayayıp yola çıktık. Dedi.

17 Kasım 2023 Saat: 22:45
Sırtımızı Allah’a dayayıp yola çıktık
"Sırtımızı Allah’a dayayıp yola çıktık"

"Sırtımızı Allah’a dayayıp yola çıktık"

Şayir; Üçlü olsun güçlü olsun dedik öyle oldu!
Görevdeki 4 buçuk yılını anlatan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, yaptığı açıklamada, “ Üçlü olsun güçlü olsun dedik ve hamdolsun ki böyle de oldu. Sırtımızı Allah’a dayayıp yola çıktık. Patates soğanla imtihan edildiği bir dönemde geldik” dedi.
2019 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde belediye başkanı seçilen Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, bugün düzenlediği toplantıda görevdeki 4 buçuk yılını değerlendirdi. ‘Dilovası’nda iz bırakan eserler’ ismi verilen programa katılım bir hayli yoğun oldu. Yerel seçime kısa bir süre kala gerçekleştirilen program, Şayir’in gövde gösterisine döndü. Etkinliğe AK Parti MKYK Üyesi İlyas Şeker, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, MHP Dilovası İlçe Başkanı Ekrem Sıtar eski İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve vatandaşlar katıldı.
“Patetes   soğan ile imtihan edildiğimiz bir dönem"
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Yola çıkarken Allah bize yeter dedik. Üçlü olsun güçlü olsun dedik ve hamdolsun ki böyle de oldu. Sırtımızı Allah’a dayayıp yola çıktık.Yola çıktığımızda bir çoğu inanmıyordu. Patates soğanla imtihan edildiği bir dönemde geldik. O süreçte hafızayı yoklayacak olursak sıkıntılı bir süreçti. Verdiğimiz vaatlerin gerçekleşmemesi için bir neden var mıydı? Başladıktan kısa bir süre sonra pandemi başladı. Öyle bir durum oldu ki evlerden çıkamaz olduk. Kimse kimseye yanaşamaz oldu. Yangınlar oldu, seller oldu en sonunda deprem oldu.
“Çok güzel işlere imza attık"
Verdiğimiz vaadin olmaması için onlarca neden vardı. Her seferinde Ankara yolunu tuttuk. Hangi bakanlığa gittiysek boş dönmedik. Bütçe belli, gelirin belli giderin belli hangi para ile yapacaksın diyorlardı. Biz önce Allah’a sonra büyüklerimize güvendik. Yol arkadaşlarıma, vekillerime, il başkanlarıma teşekkür ederim. Çok güzel işlere imza attık. Beraber kız istemeye dahi gittik. Hamd olsun ki kimseyi ötekileştirmedik. Çünkü biz vatanseveriz. Biz bu yola çıktı. Neler yapmışız göreceğiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat