Özdilek

Spor

LÖSEV takımı lösemili çocuklar haftası’nda farkındalık için koştu

Her yıl heyecanı daha da artırarak Lösemili Çocukların eğitim masrafları için koşan gönüllüler hem Lösemili Çocukların eğitim ihtiyaçları için bağış topadı hem de 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’na dikkat çekti.

6 Kasım 2023 Saat: 14:20
LÖSEV takımı lösemili çocuklar haftası’nda farkındalık için koştu
LÖSEV takımı lösemili çocuklar haftası’nda farkındalık için koştu

LÖSEV takımı lösemili çocuklar haftasında farkındalık için koştu

Koşar Adım LÖSEV Gönüllüleri, adımları ile Lösemili Çocuklar için umutsuzluğa karşı meydan okuyor. Her yıl heyecanı daha da artırarak Lösemili Çocukların eğitim masrafları için koşan gönüllüler hem Lösemili Çocukların eğitim ihtiyaçları için bağış topadı hem de 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’na dikkat çekti.

 

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın gönüllüleri maratonlarda farkındalık yaratmak ve Lösemili Çocuklara bağış toplamak için Koşar Adım LÖSEV Takımı oluşturdu. 

Gönüllüler, bu yılda 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’na denk gelen ve İstanbul’da 45’incisi düzenlenecek maratonda, LÖSEV’in 25. yılında Lösemi ve Kanser tedavisi gören çocuklara umut olmak için koştu.

Her yıl farklı maratonlarda gönüllüler hem sağlıklı yaşama dikkat çekiyor hem de lösemi ve kanserle mücadele eden miniklerin hayatına dokunuyor. Yaşıtları okullarda eğitim alıp spor ve sanatla buluşup sosyal ve kültürel anlamda gelişirken,  Lösemi ve Kanser tedavisi gören minikler ise hastane odalarında, kapalı kapılar ardında hastalıkla mücadele ediyor.

LÖSEV, hiçbir çocuğun eğitim hakkından mahrum kalmaması için eğitim konusunda projeler üretiyor.  ‘Canım Kardeşim Ders Evleri’ projesiyle Türkiye’deki Lösemi ve Kanser ile mücadele eden ve eğitime ulaşamayan çocukları etütlerle desteklerken okul müfredatına uygun dersler veriyor. LSV Eğitim Kurumları ile de kolej statüsünde eğitimlerle dezavantajlı çocukları hayata hazırlıyor.

 

Maratona katılan gönüllüler, Lösemi ve Kanser tedavisi gören çocukların moral ve motivasyonunu yükseltmenin, hayata kaldıkları yerden devam etmelerinde güç ve destek vermenin mutluluğunu yaşıyor.

Sen de Koşar Adım LÖSEV Takımında Yer Alabilirsin

Türkiye’de düzenlenen birçok sportif organizasyonun içinde gönüllüleri ile yer alan LÖSEV, Türkiye’nin her noktasından tüm gönüllülerini 45. İstanbul Maratonunda koşucusu olmaya çağırıyor.  "Sen de Koşar Adım LÖSEV Takımında yer alabilirsin" diyen LÖSEV, başvuru linkinden tüm katılımcıların kendi adıyla veya şirket olarak, online bağış kampanyaları başlatarak, lösemili çocukların eğitimlerine destek olabileceklerini duyurdu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat