Sağlık

Dicle Üniversitesi'nde yeni yoğun bakım ünitesi açıldı

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi, açılan yeni birimler ile gelişimini sürdürmeye devam ediyor.. Üniversite hastanesinde son olarak genel yoğun bakım üniteleri açılarak faaliyete geçirildi.Diyarbakır Ajans / DİYARBAKIR (İGFA) -  A...

10 Mayıs 2023 Saat: 14:05
Dicle Üniversitesi'nde yeni yoğun bakım ünitesi açıldı
Dicle Üniversitesi'nde yeni yoğun bakım ünitesi açıldı

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi, açılan yeni birimler ile gelişimini sürdürmeye devam ediyor.. Üniversite hastanesinde son olarak genel yoğun bakım üniteleri açılarak faaliyete geçirildi.

Diyarbakır Ajans / DİYARBAKIR (İGFA) -  Açılışta Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahfer Güloğlu ve beraberindekiler yoğun bakım ünitesini açarak, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında istişarede bulundu.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç, yaptığı değerlendirmede, Yoğun Bakım Ünitesinin açılmasının yanında, farklı branşlarda öğretim üyesi ve asistan kadrolarının hızla güçlendirilmesinin hastanenin çalışmalarına yeni bir ivme kattığını ifade ederken; “Hastanemizi büyütmeye devam ediyoruz. Eksikler tamamladıkça yenilikleri ve yeni adımları gündemimize alıyoruz. Yoğun Bakım Ünitesi de hastanemiz için önemli bir ihtiyaçtı. Rektörlük olarak özel önem verdiğimiz bu süreçte emeği geçen tüm hocalarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat