Özdilek

Siyaset

Demir, "Hani Rezerv Bulmuşlardı, Ne Oldu?"

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, "Evet bu 1 Nisan ama şakası değil gerçek! Doğalgaza sanayide yüzde 50, evlerde yüzde 35 zam yaptılar! Hanı rezerv bulmuşlardı ne oldu?” diye sordu.

3 Nisan 2022 Saat: 12:05
Demir, Hani Rezerv Bulmuşlardı, Ne Oldu?
Demir, "Hani Rezerv Bulmuşlardı, Ne Oldu?"

Demir, "Hani Rezerv Bulmuşlardı, Ne Oldu?"


İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir , "Evet bu 1 Nisan ama şakası değil gerçek! Doğalgaza sanayide yüzde 50, evlerde yüzde 35 zam yaptılar! Hanı rezerv bulmuşlardı ne oldu?” diye sordu.

Doğalgazda, Nisan ayında geçerli olacak mesken abonelerinin tarifesine yüzde 35, sanayi abonelerinin tarifesine yüzde 50 ve elektrik üretim amaçlı tarifeye yüzde 44,30 zam yapıldı. Yapılan son zamlara ilişkin konuşan İYİ Parti’li Başkan Ekrem Demir, "1 Nisan günü doğal gaza gelen zam canından bezen milletimizi adeta narkoz etkisi yaratmış ve halkımız artık hiç bir şey duymaz hale gelmiştir. Evet bu 1 Nisan ama şakası değil gerçek! Doğalgaza sanayide yüzde 50, evlerde yüzde 35 zam yaptılar! Hanı Rezerv bulmuşlardı ne oldu? "Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğal gaz keşfettik” demişlerdi. N e oldu o rezerve? AKP hükümetinin yaptığı zam değil adeta halka zulümdür. Doğalgaz rezervi bulduk diye övünüp durmaya başladıkları günden itibaren doğalgaza gelen fahiş zamlarla vatandaşın doğrulacak beli kalmadı. Gıdaya, yakıta yapılan bu fahiş zamlar ramazan ayıyla birlikte daha da arttı. Vatandaş kışı soğuk geçirirken, ekmek dahi alacak parası kalmadı. AKP hükümeti ise henüz çıkıp halkı kandırmak için çaba harcıyor. Yapılan bu zamlar sonrası artık gücü kalmayan halkı kandırmak bu kadar kolay değil. Sandıkta gereken ders verilecektir” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat