W Travel
Özcan pişmaniye
radyolar
Haber reklam

Sağlık

Biontech Aşısı ASM’lerde de yapılmaya başlanıyor

Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’nin buluşu olan Biontech Covid-19 aşısı, sadece hastanelerde yapılıyordu.

8 Haziran 2021 Saat: 22:29
Biontech Aşısı ASM’lerde de yapılmaya başlanıyor
Biontech Aşısı ASM’lerde de yapılmaya başlanıyor
ekoyaşam

Biontech Aşısı ASM’lerde de yapılmaya başlanıyor

 Bu aşı yarından itibaren (9 Haziran) Aile Sağlık Merkezlerinde de yapılabilecek.

Kocaeli Aile Hekimleri Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, daha önce sadece hastane merkezlerinde uygulanabilen Biontech Aşısı, yarından itibaren (9 Haziran) ASM’lerde de uygulanabilecek. Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Recep Pehlivan, “9 Haziran 2021 tarih itibariyle Biontech Aşısı, Aile Sağlık Merkezlerinde de yapılacak.  Ancak şimdilik 4 ve üzeri birimi olan aile sağlığı merkezlerinde aşılama yapılabilecek.

 

6 Şarlı gruplar halinde

Aşı yaptıracak olan kişilerin Sağlık Bakanlığının randevu sitesinden ya da 182’den randevu oluşturmaları gerekiyor. Aşılamanın yapılabilmesi için ise 6’şarlı grupların oluşması da gerekiyor. Açılan aşının anında enjekte edilmesi önemli, bu yüzden 6’şarlı gruplar oluşturulacak.

 

Alerjisi olanlar hastanelerde olmalı

Öte yandan, alerjik hastaların aşıları Aile Sağlık Merkezlerinde vurulamayacağından, bu tür kişilerin, aşı randevularını hastanelerden alması gerekmekte” dedi.  Biontech Aşısının ASM’lerde de yapılıyor olması aşılama hızının artmasını sağlayacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat