W Travel
Özcan pişmaniye
radyolar
Haber reklam

Güncel

Başkan Kocaman’dan organik tarıma destek

Kartepe Belediyesi, tarımsal kalkınmaya da destek olmaya devam ediyor.

10 Mayıs 2021 Saat: 00:24
Başkan Kocaman’dan organik tarıma destek
Başkan Kocaman’dan organik tarıma destek
ekoyaşam

Başkan Kocaman’dan organik tarıma destek

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın seçim beyannamesinde yer alan  tohum ve fide destekleri projesi kapsamında ilçe genelinde amatör veya profesyonel olarak  tarımla ilgilenen Kartepelilere  ücretsiz olarak 51 bin fide dağıtıldı. Daha önce bu kapsamda “her yıl 1100 adet meyve fidanı toprakla buluşuyor”  projesini de hayata geçiren Başkan Kocaman,  ata tohum ve fideleri ile organik üretime, milli ve yerli üretime destek olmak için tohum ve fide teşviklerinin çok önemli olduğunu vurguladı.  

 

Her mahallede ücretsiz dağıtıldı

Kartepe Belediye Başkanı Av.M. Mustafa Kocaman’ın talimatıyla, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından tüm mahallerde salatalık, karpuz, kavun, domates, biber ve patlıcan fideleri Kartepelilere ücretsiz olarak dağıtıldı. Başkan Kocaman da dağıtıma eşlik ederek hemşehrileriyle hasbihal etti.

 

Tarımsal kalkınma desteklerimiz devam edecek

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Hükümetimizin tarım vizyonu ve politikaları çerçevesinde, ata tohumu ve fide teşviklerimizle organik üretimi desteklemeye devam ediyoruz.  Bizlere emanet edilen cennet vatanımızı en iyi şekilde korumak, her bir karış toprağını en verimli şekilde kullanmak boynumuzun borcudur. Vatandaşlarımızın evlerinden çıkamadığı bu süreçte biz onlara gidelim dedik.  Tam kapanma döneminde üreticimize ve tüketicimize, alışveriş zorluğu yaşatmadan, ilçemizdeki tarımı desteklemek, çocuklarımıza fideyle tanışarak fideden mahsüle giden süreci öğretebilmek ve tam kapanma döneminde hemşehrilerimizin verimli ve üretken bir süreç geçirmelerini sağlamak için 51 bin adet meyve sebze fidemizi Kartepeli hemşehrilerimizle buluşturduk” açıklamasında bulundu.   

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat