Özdilek

Siyaset

ASİMDER VE Azerbaycan heyeti Kars garını ziyaret etti.

(ASİMDER) nin davetlisi olarak Kars’a gelen Azerbaycan Beynelxalq Diaspor Merkezi (BDM) öcülüğündeki diğer Azerbaycan STK’ları Bakü-Tiflis-Kars demiryolunun son durağı olan Kars tren garını ziyaret ettiler.

11 Aralık 2017 Saat: 07:49
ASİMDER VE Azerbaycan heyeti Kars garını ziyaret etti.
ASİMDER VE Azerbaycan heyeti Kars garını ziyaret etti.

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) nin davetlisi olarak Kars’a gelen Azerbaycan Beynelxalq Diaspor Merkezi (BDM) öcülüğündeki diğer Azerbaycan STK’ları Bakü-Tiflis-Kars demiryolunun son durağı olan Kars tren garını ziyaret ederek bilgi aldılar.

Ziyarette konuşan Azerbaycan Beynelxalq Diaspor Merkezi (BDM) Genel Başkanı İsmayil Agayev, “Azerbaycan ile Türkiye’nin arasındaki kardeşliğe bir proje daha eklenmiştir. Bu projeye üçüncü ülke olarak Gürcistan eklenmiştir. Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı tüm Türk dünyasına yayılmalı ve milletimiz arasında kardeşliğin ağı olmalıdır. 350 milyonluk Türk cumhuriyetlerinin hepsine bu demiryolu yapılmalı, Türk milleti arasında ırk birlikteliği dışında ekonomi, siyasi hatta askeri birliktelik sağlama zamanı gelmiş ve geçmiştir. Bu demiryolu ile Kars şehrimizin de ekonomisine katkı olacaktır. Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye’de yaşayanlar arasında yeni diyaloglar kurulur ve bölgeye ekonomiyle birlikte huzur ve dostluklar kazandıracağına eminiz. Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı ülkelerimize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

İslam alemi ve Türk dünyasının birleşme zamanının gelip çattığını hatta geçtiğine değinen ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Türk milletinin birleşmesinde öncü olan iki ülke Türkiye ile Azerbaycan’ın beraber hareket etmelerinden rahatsız olan ABD, AB ve Rusya bu beraberliği bozmak ve engellemek için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Günümüzde bile Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınmasının tamda Türkiye’nin İslam Ülkeleri İşbirliği dönem başkanı olduğu döneme denk getirilmesi bile Türkiye’ye karşı yapılmış gizli bir küçük düşürme planıdır. Tüm İslam Alemi birleşmelidir, çünkü Kudüs namustur namusun tavizi olmaz. Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattının tüm Türk cumhuriyetlerinin birleşme ağı olması dileği ile hayırlı olmasını dileriz” şeklinde konuştu

Ziyaretin sonunda Azerbaycanlı STK’lar ve Asimder Genel Başkanı Göksel Gülbey, Kars tren garını gezerek bulunan yetkililerden bilgi alarak, sonra da şehir de çeşitli görüşmeler yapmak için Kars tren garından ayrıldılar.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat