Özdilek

Güncel

ASİMDER’den Daire Başkanı Dr. Başaran’a ziyaret

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Kamu Hastaneler Hizmetleri Başkanı Dt. Taner Başaran’ı makamında ziyaret etti.

20 Mart 2018 Saat: 07:49
ASİMDER’den Daire Başkanı Dr. Başaran’a ziyaret
ASİMDER’den Daire Başkanı Dr. Başaran’a ziyaret

Asimder Genel Başkanı Göksel Gülbey ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Kesemen, Muharrem Yavcin, Nizamettin Uca, Emine Işık Edabalı ve Kansere Gülümse Derneği Iğdır Temsilcisi Bilge Hatun Oğan ile birlikte Iğdır İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneler Hizmetleri Başkanı Dt. Taner Başaran’ı makamında ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Iğdır’da sağlık konusunda kamu kuruluşlarında yatırımların yapılmasına rağmen halen Erzurum, Van ve Kars’a ambulanslarla taşınmasına son verilmesine değinen Asimder Genel Başkanı Göksel Gülbey, “ Iğdır yıllardır sağlık konusunda çevre illerimizdeki bölge hastanelerine bağımlı olarak çalıştı. Sizin gibi genç ve dinamik yöneticilerin gelişi ile inşallah şehrimiz bu bağımlılıktan kurtulacaktır. Şehrimizdeki sağlık sektörünün yalnızca Iğdır halkına değil komşu olduğumuz Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile İran İslam Cumhuriyetinden gelen hastalara da hizmet vermektedir. Burası şehir hastanesinden çok uluslararası bir hastane olarak bilinip ona göre yatırım ve Doktor gönderilmelidir. Şahsınızın ne kadar Iğdır sevdalısı olduğunuzu biliyoruz, yeni atanmış olduğunuz görevde bu konulara çözüm üreteceğinizden de eminiz. Biz sivil toplum kuruluşlarına da ne görev düşerse her zaman sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

Kamu Hastaneler Hizmetleri Başkanı Dt. Taner Başaran ise, “ Asimder Genel merkezinin toplumsal konulara ne kadar duyarlı olduğunu hem yakinen hem de basından takip etmekteyim. Yeni geldiğimiz bu görevde şehrimize faydalı olmaya ve Bakanlığımız ile Valiliğimizin ön gördüğü şekilde yasalar çerçevesinde elimizden geldiğince sağlık sorunlarının ortadan kalmasını sağlamak ve daha yeni yatırım projelerini üretmek için çalışmaktayız. Sizlerin bu nazik ziyaretten dolayı şahsım adına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda Asimder Genel Başkanı Göksel Gülbey, Iğdır İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneler Hizmetleri Başkanı Dt. Taner Başaran’a Türk-Azerbaycan ve dernek logosunun bulunduğu masa bayrağı ile Ermenilerin Azerbaycan Dağlık Karabağ bölgesinde yaptığı işgali ve katliamları içeren tarihi kitaplar hediye etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat