Özdilek

Güncel

AFAD, Endüstriyel Kazalar semineri düzenledi

AFAD Başkanlığı, İlimizde 5 gün süren Endüstriyel Kazalar ve Tehlikeli Madde Taşımacılığına İlişkin Risk Değerlendirme semineri düzenledi.

11 Eylül 2018 Saat: 09:42
AFAD, Endüstriyel Kazalar semineri düzenledi
AFAD, Endüstriyel Kazalar semineri düzenledi

AFAD Başkanlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinden 20 Kimya ve Çevre Mühendisi ve 5 Tüpraş personeli olmak üzere 25 kişiyle İzmit Ramada Plaza Hotel’de 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında Endüstriyel Kazalar ve Tehlikeli Madde Taşımacılığına İlişkin Risk Değerlendirme eğitimi gerçekleştirdi.

“Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi ve Afet Yönetim Sisteminin Geliştirilmesi için Teknik Destek Projesi” kapsamında 5 gün süren eğitimde salınım, frekans değerlendirme, atmosfer türbülansı, taşımacılıkta risk değerlendirme metedolojisi, hata ağacı analizi, yayılma noktaları ve izole edilebilir bölümler başlıklarında yabancı eğitimcilerce sunumlar yapıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, seminerin kimyasal tesislerde ülkemizin başkenti konumunda olan İlimizde organize edilmesinin sembolik anlamı olduğunu, bu nedenle seminere ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını ifade etti. Tekoğul, “ulaşım aksları bakımından da doğu-batı kesişiminde yer alan İlimizin tehlikeli madde taşımacılığı için de risk sarmalında olduğunu biliyoruz. Bu tür seminerlerle konunun tüm Türkiye’deki uzmanları, risk farkındalığını İlimizde kazanmış oluyor. Tehlike barındıran endüstriyel içerikli kazaların minimize edilmesi ve risk azaltma önlemlerinin alınması için altyapı işlevi görecek bu eğitimin verimli sonuçlar doğurmasını içtenlikle diliyorum” dedi.

Etiketler: Salim Tekoğul,

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat