adres fındık
W Travel
Özcan pişmaniye
secret agrden
Radyo
Haber reklam

Siyaset

Vatan partisinden, DSP'ye iade-i ziyaret

Vatan Partisi, Şubat ayında yaptığı Genel Kurulu sonrasında Yalçın Arslan Başkanlığında oluşan yeni yönetimine ilk kutlama ziyaretini yapan DSP'ye, pandami nedeniyle ertelenen iadeyi ziyaretini gerçekleştirdi.

17 Ekim 2020 Saat: 20:46
Vatan partisinden, DSPye iade-i ziyaret
Vatan partisinden, DSP'ye iade-i ziyaret
ekoyaşam

Vatan partisinden, DSP'ye iade-i ziyaret

Vatan Partisi, Şubat ayında yaptığı Genel Kurulu sonrasında Yalçın Arslan Başkanlığında oluşan yeni yönetimine ilk kutlama ziyaretini yapan DSP'ye, pandami nedeniyle ertelenen iadeyi ziyaretini gerçekleştirdi.

Arslan ziyarette yaptığı konuşmada,”Türk Siyasetinin Mümtaz bir ismi olan Sayın Bülent Ecevit'in kurduğu ve Genel Başkanlığını yaptığı DSP, bizim için ülke siyasetinde hizmetleriyle farklı ve önemli bir yeri olan partidir. Sayın Ecevit, Kıbrıs Barış Harekatının kahramanı olarak, yıllar sonra Amerikan emperyalizme tokatı vuran bir liderdir. Haşhaş ekimi yasağına karşı çıkan bir liderdir” dedi.

Konuşmasına, “Değerli Eğitimci, yılların dostu Halim Dedeoğlu Başkanlığı'nda kentimizde siyasal çalışmalarını sürdüren DSP'nin, kurum ve kuruluşların kent yararı doğrultusundaki her olumlu çalışmalarına ve projelerine siyasal parti ayırımı yapmadan destek anlayışlarına Vatan Partisi olarakta bizimde katıldığımızı belirtiriz.

Ayrıca, içinde bulunduğumuz İkinci İstiklal Savaşımızda emperyalizme karşı “Önce Vatan” anlayışıyla, iç cephede birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Dış düşmanlara karşı da her cephede emperyalist ittifakların karşısında bu birliği göstermeliyiz. Ülkemizin kırmızı çizgilerine sıkı sıkıya bağlı kalmalıyız. PKK ve FETÖ gibi ihanet çetelerine karşı verilen mücadelelerde Devletimizin yanında durmalıyız. Biz HDP ile asla bir arada olmadık ve olmayacağız. Vatan Partisi olarak, HDP'nin kapatılması için 4 kez Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmuş bir partiyiz! dedi.

DSP İl Başkanı Dedeoğlu'da,”Ziyaretleri nedeniyle Vatan Partisi heyetine teşekkürlerimi iletiyorum. Eski dostum Yalçın Arslan'ın bu ziyaretleri bağlamında, ilimizdeki siyasi partilerin birbirleriyle iletişim halinde olmalarını önemsiyorum. Bu, ortak buluşmalardaki görüşlerin kent yönetimine olumlu dönüşlerle katkı sağlayacağına inanıyorum” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Kent yararına tüm projelerin yanındayız. Hangi kurum ve kuruluşların yaptığı değil, kente yenilenme ve yarar getiren dokunuşların yanındayız. Bu anlamda buradan Sayın Valimize de sesleniyorum: Lütfen, şu Halkevi Binasının onarımını bir an önce gerçekleştirin. Cumhuriyetimizin ve Kentimizin bu tarihsel ve simgesel yapısına hakettiği görüntü ve işlevi kazandırınız.

Yalçın Arslan Başkanlığındaki Vatan Partisi heyetinde, İl Sekreteri Sebahat Cicioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Vedat Olguntürk ve Nazmi Damarlı yer aldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat