adres fındık
W Travel
oya
koto
Haber reklam

Spor

Jale Çelik, KENDİ Sergisi 6 - 27 Mart tarihleri arasında Nişantaşı’nda

Jale Çelik, KENDİ Sergisi 6 - 27 Mart tarihleri arasında Nişantaşı’nda bulunan Canvas Art Investments’da sanatseverlerle buluşuyor.

5 Mart 2020 Saat: 09:34
Jale Çelik, KENDİ Sergisi 6 - 27 Mart tarihleri arasında Nişantaşı’nda
Jale Çelik, KENDİ Sergisi 6 - 27 Mart tarihleri arasında Nişantaşı’nda

ARZU UĞUR

İSTANBUL

Kullandığı “kendi” özgün resim tekniğiyle bilinen Jale Çelik; göz alıcı fon renklerinin, birbirinden bağımsız ama bir o kadar da aynı örüntü içerisinde yer alan renk lekeleriyle birleştirdiği resimleriyle, izleyicilere görsel deneyim sunuyor.Yurtiçi ve yurtdışında pek çok sergiye imza atmış olan sanatçı, sonsuzluk kavramının hakim olduğu eserlerini bu kez de Canvas Art Investments, Maçka Cad. 29/B Nişantaşı adresinde sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Jale Çelik, Tuvalin üzerinde bir rengi, başka bir renkle gizleyerek oluşturduğu katmanları, daha sonrasında bıçak darbeleriyle özgürce kazıyarak meydana getirdiği alçaltılar ve yükseltilerle tuvali bir nesne haline getiriyor ve üç boyutlu dinamik bir görüntü ile izleyicilerin karşısına çıkıyor. Çelik, renkçi üslubuyla 3 boyutlu olarak karşımızda çıkan bu resimlerde boya dışında hiçbir yabancı malzemeyi kullanmıyor. Kullandığı boyayı, yoğun bir uğraşla, uzun mesailerle yeni bir resim unsuruna dönüştürüyor. 

Jale Çelik kendine has bu tekniğiyle, rengin gücünü kullanmanın yanısıra, rengi kontrol altında tutarak, resmi sadece renklerle sınırlandırmayıp, anlatıyı figürler üzerinden değil de tuvali bir nesneye dönüştürerek Türk çağdaş sanatına yeni bir soluk kazandırıyor.

İzleyiciye, minimalist ama bir o kadar da gösterişli bir görsel deneyim sunan “Kendi” sergisi 27 Mart’a kadar devam edecek.

 

Sergi Pazar günleri hariç her gün 11:00 - 19:00 saatleri arasında açıktır.

Canvas Art Investments, Maçka Cad. 29/B Nişantaşı, İstanbul +212 219 0850

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat