adres fındık
W Travel
oya
koto
Haber reklam

Güncel

İzmit Belediyesi’nde bir bankamatikçi daha

İzmit Belediyesi Başkanvekili Hakan TANTA imzası ile yayınlanan açıklamada bir bankamatikci işçinin daha tespit edilerek hakkında yasal işlem yapılmaya başlandığını duyurdu.

15 Ekim 2019 Saat: 14:38
İzmit Belediyesi’nde bir bankamatikçi daha
İzmit Belediyesi’nde bir bankamatikçi daha
ekoyaşam

İzmit Belediyesi’nde bir bankamatikçi daha

İzmit Belediyesi Başkanvekili Hakan TANTA imzası ile yayınlanan açıklamada bir bankamatikci işçinin daha tespit edilerek hakkında yasal işlem yapılmaya başlandığını duyurdu.

İzmit Belediyesi yazılı bir basın açıklaması yaparak Ruhsat Denetim Müdürlüğü emrinde işçi kadrosunda çalışan İbrahim Efe’nin uzun zamandan beri işe gelmediği, kart basmadığı belediyeye son dönemlerde yapılan denetimleri sonucunda tespit edilerek hakkında gerekli yasal sürecin başlatıldığını belirtti. İzmit Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada ayrıca personelin bu durumuna göz yuman, kart basmadığı ve işe gelmediği halde bordro düzenleyip tam maaş ödenerek kamuyu zarara uğratan ve görevini kötüye kullanan müdür ve personel hakkında da soruşturma başlatıldığı vurgulandı.

 

İzmit Belediyesi yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Bunun üzerine, Ağustos ayında sözlü olarak göreve çağrılan personel, göreve gelmemeye devam etmiş, kendisinden savunma istenerek Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir.  Personel hakkında yapılan Disiplin Kurulu Toplantısı neticesinde; devamsızlığa ilişkin tutulan tutanaklar ve alınan savunmalar akabinde Disiplin Soruşturmasında vermiş olduğu savunma haksız ve yetersiz bulunmuş, hatta soruşturma sürecinde dahi işe devamsızlığı ve işe geç gelmelere devam ettiği, yine tutanak ve kart basma kayıtları ile tespit edilmiştir. Soruşturma sürerken göreve gelmediği halde aylarca tam maaş aldığı bilgisine de ulaşılmıştır.  Geçmiş idare tarafından görmezden gelinen ve göz yumulan bu durum, kurumda iş barışını bozmuş, işine zamanında gelen ve görevini layıkıyla yapan personelimiz için de kötü bir örnek oluşturmuştur. İş bu sebepten İzmit Belediyesi çalışanı İbrahim Efe’nin 4857 sayılı İş Kanununun 25. Maddesi II. Fıkrasının (g) bendi ile toplu iş sözleşmesinin EK-1 Disiplin Ceza cetvelinin 3. Maddesinin (d) bendine göre 14.10.2019 tarihinde iş sözleşmesi feshedilmiştir.”

İzmit Belediyesi Başkanvekili Hakan TANTA imzası ile yayınlanan açıklamada “Ayrıca personelin bu durumuna göz yuman, kart basmadığı ve işe gelmediği halde bordro düzenleyip tam maaş ödenerek kamuyu zarara uğratan ve görevini kötüye kullanan müdür ve personel hakkında da soruşturma başlatılmıştır. Maalesef geçmiş dönemlerde alışkanlık haline gelen ve bir müddet sonra da hak olarak görülen bu durum kamuoyunda bankamatikçi personel olarak da bilinmektedir. İzmit halkı bilmelidir ki, çalışmadan ve işe gelmeden maaş alma dönemi artık geride kalmıştır.

Seçimden önce İzmit halkına beyan ettiğimiz gibi tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlere karşı duruşumuzdan asla taviz verilmeyecektir.  İnsanlarımızın işe ihtiyacı olduğu, binlerce gencin işsiz gezdiği ve ekonomik sıkıntılarla mücadele ettiği böylesine zorlu bir dönemde, bu durum üzerinden siyaset gütmeye çalışanların biçare çabaları kamuoyu vicdanında asla yer bulmayacaktır. Belediyemizin aldığı bu yerinde kararın bireysel ya da siyasal olmadığının aksine kurumsal olduğunun da ayrıca bilinmesini isteriz” şeklinde belirtildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat