adres fındık
Kurtlar Turizm
ekoyaşam
koto
Haber reklam

Spor

Hedef Yüzme Sporunda başarıdan başarıya koşmak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yüzme sporunda da adından söz ettiren bir il olmak için sporcu altyapılarını geliştiriyor...

29 Ekim 2018 Saat: 16:09
Hedef Yüzme Sporunda başarıdan başarıya koşmak
Hedef Yüzme Sporunda başarıdan başarıya koşmak

Hedef Yüzme Sporunda başarıdan başarıya koşmak

Hedef Yüzme Sporunda başarıdan başarıya koşmak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yüzme sporunda da adından söz ettiren bir il olmak için sporcu altyapılarını geliştiriyor. Hedef Yüzme Sporunda başarıdan başarıya koşmak detaylar haberimizde…

Amatör spor kulüplerinde ter döken sporcular…

Kocaeli pek çok branştaki sporcusu ile gerek yurt içinde gerekse yırt dışında başarılarla anılan bir şehir. Amatör spor kulüplerinde ter döken sporcular çeşitli dereceler kazanıyorlar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor bünyesinde yüzlerce sporcu faaliyet gösteriyor. Büyükşehir Belediyesi yüzme sporunda da gerekli performansın yakalanması ve bu sporun gelişmesi için altyapı çalışmaları gerçekleştiriyor.

“Gebze’de yüzücüler yetişiyor”

Hem Marmara hem de Karadeniz sahillerine kıyısı olan Kocaeli’de gelecek yıllarda başarılı yüzücüler adından sıkça söz ettirecek. Şu anda Gebze’de faaliyet gösteren Olimpik Yüzme Havuzu’nda açıldığından bu yana 7 bin kişiye yüzme öğretildi. Bunlardan kategorize edilen 100 kişi ise lisanslı yüzücü olarak Kağıtspor bünyesinde il içi ve il dışı müsabakalarda yarışıyorlar. Bir yüzücünün yetişmesi için yıllarca çalışması gerekiyor. 6-7 yaşlarında yüzme sporuna başlayan çocuklar 8 yaşını doldurduktan sonra lisans alabiliyorlar. 

İlçelere havuz…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi diğer branşlarda olduğu kadar yüzmede de sporcu yetiştirmek amacılya ilçelere yüzme havuzları inşa ediyor. Bu havuzlarda yüzme öğrenecek olan yetenekli çocuklar lisanslı sporcu olma şansını yakalayacak. Yüzücüler buralarda keşfedilerek kategorilerine göre kendilerini geliştirebilecekler. Bu amaçla Dilovası, Karamürsel, Kartepe, Kandıra ve Gebze ilçelerinde yarı olimpik yüzme havuzları inşa ediliyor.

Bunlardan biri olan Dilovası Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Bilal-i Habeş Caddesi üzerinde inşa ediliyor.

Olimpik yüzme havuzu çalışmaları sürüyor…

Çalışmaları süren yarı olimpik yüzme havuzu yükselmeye devam ediyor.  Çelik imalatları atölye ortamında süren yapının +8.75 kot tabliye betonu üstünde bulunan parapet imalatlarına başlandı. Zemin kat ıslak hacimlerin ve giriş kapısı duvarlarının çalışmaları yapılıyor. Yağmur suyu hattı yapımına başlanacak. Toplam alanı 4 bin 400 metrekare olan yapının, toplam inşaat alanı 4 bin 200 metrekare olacak.

Yarı Olimpik ve çocuk havuzu…

Yapının bodrum katında 2 adet masa tenisi salonu, 2 adet satranç ve 1 eğitmen odası ile soyunma odaları ve duşlar yer alacak. Yapının tesisat su deposu, kazan dairesi, havuz tesisat odası ve klima santrali gibi kısımlar da bu katta bulunacak. Tesisin zemin katı giriş fuayesi, yarı olimpik yüzme havuzu ve çocuk havuzundan oluşacak. Ayrıca bu katta kafeterya, 2 Adet antrenör odası, 2 Adet soyunma odası ve büro birimleri yer alacak. Birinci katta ise kat fuayesi, bay ve bayan fitness salonu, soyunma ve duş alanları, mescitler ve 94 kişilik seyirci tribünü bulunacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat