adres fındık
Gölcük belediyesi

Spor

Gençler Dünya Oryantiring Yarışması Başlıyor

4-10 Eylül 2021 tarihlerinde Gençler Dünya Oryantiring Yarışması Başlıyor.

31 Ağustos 2021 Saat: 20:48
Gençler Dünya Oryantiring Yarışması Başlıyor
Gençler Dünya Oryantiring Yarışması Başlıyor

Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonası Başlıyor

JWOC 2021 Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonası’nın lansmanı Maide Restaurantta yapıldı. Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonası ile ilgili yapılan lansmana Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, Uluslararası Oryantiring Federasyonu As Başkanı Tatyana Kalender, Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası Etkinlik Direktörü ve Türkiye Oryantiring Federasyonu Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Gökhan Ünal, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Murat Yavuz, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım katıldı.

 

31 ülkeden 270 sporcu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın destekleriyle JWOC 2021 Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonası, Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenecek. 31 ülkeden 270 sporcu ve teknik ekiplerle birlikte toplamda 349 kişi katılım sağlayacağı organizasyon İzmit şehir merkezinden start alacak. 7 gün sürecek olan şampiyonanın ödül töreni ise 10 Eylül tarihinde Gebze’de yapılacak.

 

“Önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz”

Kocaeli olarak, Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, “Pandemi nedeniyle 2020’de gerçekleştirilemeyen ve bu yıla ertelenen Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaktan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak gurur duyuyoruz. Sizleri Kocaeli’de en güzel şekilde ağırlayabilmek için arkadaşlarımız aylar öncesinden çalışmalarına başladı. Uluslararası Dünya Oryantiring Federasyonu yetkilileriyle yapılan görüşmeler sonucunda yarışmanın yapılacağı parkurlar, arenalar, başlama ve bitiş noktaları itinayla belirlendi. Ulaşım, harita basımı, zamanlama, etkinlik merkezi gibi daha birçok teknik detay, ortak çalışmalar sonucunda ortaya çıktı. Şehrimizde düzenlenecek 2021 Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonasına 31 ülkeden 270 sporcu katılım sağlayacak. Görüldüğü gibi geniş katılımlı ve çok kapsamlı bir şampiyonayı daha Kocaeli’de düzenliyoruz. Federasyon yetkililerimizin ve arkadaşlarımızın gayretli ve özverili çalışmalarıyla bu organizasyondan da alnımızın akıyla çıkacağımıza gönülden inanıyorum” ifadesini kullandı.

 

“Kortej ve açılış töreni”

Şampiyonanın 4-10 Eylül tarihleri arasında İzmit ve Gebze’de belirlenen parkurlarda gerçekleşeceğini belirten Çakmak, “Sporcularımız, İzmit şehir merkezinde Sprint Yarışına, Gebze Mudarlı’da Orta Mesafe eleme ve final yarışına katılacak. Ardından Gebze Denizli’de Uzun Mesafe ve Bayrak Yarışı etapları yapılacak. 4 Eylül Cumartesi günü İzmit merkezdeki kent meydanımızda kortej ve açılış töreni yapacağız. Açılış törenimizde ilk önce sporcularımız, şehir merkezinde kendi ülkelerinin bayraklarını taşıdıkları bir kortej oluşturacak. Sporcuların İzmit Kent Meydanına girişiyle birlikte katılım sağlayan her ülkenin sporcusu takdim edilecek ve kendi ülke bayraklarını sahne kenarında yer alan alanlara yerleştirecek. Görsel bir şölene dönüşmesini planladığımız açılış töreninde yurt dışından gelen konuklarımıza Türk kültürünün tanıtılması amacıyla sahne gösterileri düzenlenecek” dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat