adres fındık
W Travel
oya
koto
Haber reklam

Turizm

Demirkol, seramiğin öyküsünü anlattı

Kocaeli Müze Müdürlüğü’nün düzenlediği konferansta Kocaeli Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Nermin Demirkol oldu. Demirkol, “Seramiğin Öyküsü ve Günümüze Yansımaları” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

23 Şubat 2020 Saat: 20:56
Demirkol, seramiğin öyküsünü anlattı
Demirkol, seramiğin öyküsünü anlattı

Demirkol, seramiğin öyküsünü anlattı

Kocaeli Müze Müdürlüğü’nün düzenlediği konferanslar kapsamında şubat ayının ikinci konuğu Kocaeli Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Nermin Demirkol oldu. Demirkol, “Seramiğin Öyküsü ve Günümüze Yansımaları” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

 

Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Seniha Sami Moralı Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa; İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ayhan Zeren, Müze Müdürü Serkan Gedük’ün de aralarından bulunduğu müze personeli, seramik bölümü öğrencileri ile çok sayıda davetli katıldı. Müze Özel Kalem’den Yasemin Elyıldırım’ın sunuculuğunu yaptığı programda söz alan Doktor Öğretim Üyesi Nermin Demirkol, Ana malzemesi kil olan seramik en kısa tanımıyla ateşte pişmiş toprak olduğuna vurgu yaptı.

Plaket verildi 

“Birçok literatür seramiğin tarihini insanoğlunun tarihi ile birleştirmiştir ve insanın var olduğu her yerde seramiğe rastlanmıştır” diyen Demirkol konuşmasında, M.Ö 5000'lere dayanan seramik sanatı, dünden bugüne kullanılan malzemeler, pişirim teknikleri ve tasarımlarını ve geçmişten günümüze bilim ve teknolojinin ışığında kullanılan Türk ve dünya seramikleri slayt eşliğinde örneklerle gösterdi. Daha sonra soru cevap bölümünde ise merak edilen soruları cevaplandırdı. Konuşmasının ardından İl Müdür Yardımcısı Zeren ile Müze Müdürü Gedük, Demirkol’a teşekkür ederek birlikte plaket takdim etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat