adres fındık
Özcan pişmaniye
radyolar
Haber reklam

Turizm

Büyükşehir Turizm acentalarını Kocaeli'ye getiriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 4 Mevsim turizm hedefi kapsamında turizm acentalarını Kocaeli’de buluşturuyor.

2 Kasım 2020 Saat: 13:16
Büyükşehir Turizm acentalarını Kocaeliye getiriyor
Büyükşehir Turizm acentalarını Kocaeli'ye getiriyor
ekoyaşam

Büyükşehir Turizm acentalarını Kocaeli'ye getiriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 4 Mevsim turizm hedefi kapsamında turizm acentalarını Kocaeli’de buluşturuyor.

Yerli ve yabancı turist getirme potansiyeline sahip seyahat acentaları Kocaeli’de bir araya geliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Valiliği öncülüğünde, TÜRSAB ile Kocaeli Otelciler ve Turistik Tesis İşletmecileri Derneği’nin paydaşlığında gerçekleştirilecek buluşma 4 Mevsim turizm hedefi için büyük bir adım olacak.

 

Turizm acentaları kocaeli’de

 Karadeniz kıyıları, Samanlı dağları, yürüyüş yolları, gölleri ve yeşil alan bakımından 4 Mevsim turizm olanağı sağlayan nadide illerden Kocaeli, büyük bir buluşmaya hazırlanıyor. 3 gün sürecek buluşmada Kocaeli’nin ilgi odağı doğa ve tarihi alanları gezilecek. Ayrıca Kocaeli’deki turizm sektörü işletmecileri ve acenta sahiplerinin yer aldığı sektör buluşması yapılacak.

 

3 günlük etkinlik

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Valiliği öncülüğünde, TÜRSAB ile Kocaeli Otelciler ve Turistik Tesis İşletmecileri Derneği’nin paydaşlığında gerçekleştirilecek buluşma 3 gün sürecek. Bulıuşma kapsamında Kocaeli’ne turist getirme potansiyeline sahip başta İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir ve Konya gibi illerin yer alacağı 100 seyahat acentesi davet edildi.

 

Tur paketi için güzergahlar gezilecek

Seyahat acentalarının sahipleri ve sorumlu müdürlerinin yer alacağı buluşma için dolu dolu bir program hazırlandı. Buluşmanın ilk gününde acentaların tur paketi oluşturabileceği güzergahlarda gezi yapılacak. Bu güzergahların başında Kocaeli’nin tarih turizmi açısından büyük öneme sahip Etnografya Müzesi, İzmit Tarih Koridoru, Sırrıpaşa Konağı, Yazlık Ilıcası ve doğa turizminde cazibe merkezi olan Kartepe ve Başiskele bölgeleri ile turistik yerler bulunuyor.

 

Yöresel kültür gecesi

 

Programın ikinci gününde Kocaeli Türkülerinin seslendirileceği, Kocaeli’nin yöresel yemeklerinin tanıtımının yapılacağı bir gece düzenlenecek. Gecede Turizm Tanıtım filmi de izletilecek.

 

Turizm sektör buluşması

Turizm Acentaları Kocaeli buluşmalarının 3.gününde Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, acenta temsilcileri ile bir araya gelecek. Buluşmanın ardından bu kez Kocaeli Kongre Merkezinde “Turizm Sektör Temsilcileri Buluşması” yapılacak. Bu buluşmada Kocaeli’nin turizm sektör temsilcileri, oteller, restoranlar, turizm tesisleri, turizm işletmecileri, etkinlik turizmi temsilcileri kendilerini tanıtma fırsatı bulacak. Acenta ve işletmeler burada yüz yüze görüşmeler yaparak, tanışma, tur anlaşmaları ve tanıtım imkanı bulacaklar.

 

halkının elde ettiği turizm gelirinin artırılması amaçlanıyor.

 

Sektör buluşmasına turizm işletmeleri davetli

5 Kasım Perşembe günü Kocaeli Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan Turizm Sektör Buluşmasına kendini tanıtmak isteyen ve acentalarla buluşmak isteyen turizm işletmecileri de katılabilecek. Alanda kurulacak stantlarda işletmeler kendilerini tanıtabilecek, acentalarla görüşme ve anlaşmalar yapabilecek. Sektör buluşmasına katılabilmek için Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Turizm ve Doğal Yaşam Alanları Müdürlüğü ofisindeki  02623182338 numaralı telefondan detaylı bilgi alınıp, 2 Ekim Pazartesi gününe kadar başvuru yapılabilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat