adres fındık
Kurtlar Turizm
oya
koto
Haber reklam

Spor

Başkan Hürriyet: Kadınlarımıza yeni iş alanları için çalışacağız

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet İşkur programından iş hayatına atılan kadın kursiyerlere yaptığı ziyarette; “Kadınlarımıza yeni iş alanları için çalışacağız” dedi.

4 Ağustos 2019 Saat: 03:18
Başkan Hürriyet: Kadınlarımıza yeni iş alanları için çalışacağız
Başkan Hürriyet: Kadınlarımıza yeni iş alanları için çalışacağız

Başkan Hürriyet: Kadınlarımıza yeni iş alanları için çalışacağız

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, “Kadınlarımıza yeni iş alanları için çalışacağız” dedi.

Başkan Hürriyet: Kadınlarımıza yeni iş alanları için çalışacağız

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,  belediyenin İŞKUR, İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Adalet Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirdiği,  “Şiddetle Yok Etme Sevgiyle Var Et” projesi kapsamında Aşçı Çıraklığı Kursu’na kayıtlı denetimli serbestliğe tabi tutulan ve ev hanımı olan 12 kursiyer kadını ziyaret etti.  Kadınların kendi elleriyle pişirdikleri ve kendisinde yardım ettiği yemekleri onlarla birlikte yiyen Başkan Hürriyet “ kadınlarımızın topluma kazandırılması bizim için çok önemli, onlara yeni iş alanları oluşturmak için çalışacağız” diye konuştu.

Başkan Hürriyet’in denetimli serbestlikten faydalanan kadınlarla Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği buluşmaya Kocaeli Denetimli Serbestlik Müdürü Cenk Arslan,  Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Selma Görmez, İŞKUR kursiyer sorumlusu Pehlivansoy ve İZMEK yemek hocası Arzu Ilıca da katıldı.

"Kadınlarımızın yanındayız"

Kadınların almış oldukları eğitimler sonrası kendi elleriyle yapmış oldukları yemekleri tadan Başkan Hürriyet, “Tarihten bu yana Türk kadını her zaman güçlü ve toplumda belirleyici olmuştur.  Bizim kadınımız, farklı sebeplerle yaşamış oldukları olaylar karşında bile güçlü olmayı, dimdik kalmayı ve hayatını idame ettirmeyi bilmiştir.  Bizde İzmit Belediyesi olarak yaşadığı olumsuzluklara rağmen ayakta dimdik durmak isteyen kadınlarımızın her zaman yanındayız.

“Daha güçlü olsunlar"

Bu kursumuz sayesinde geçmişinde olumsuzluk yaşamış bu kadınlarımız, karşı karşıya kaldıkları olumsuzlukların üstesinden gelebilsinler istiyoruz. Onlara yeni iş alanları hazırlayıp, daha güçlü olmalarını sağlamak için çalışıyoruz. Her alanda kadınlarımıza destek olmaya ve onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat