adres fındık
Kurtlar Turizm
oya
koto
Haber reklam

Güncel

“ATATÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANLARININ TAKİPÇİSİYİZ”

ADD Kocaeli Şube Başkanı Bingöl, Milli mücadele ruhunun temsilcisi ve çatı örgütü olan Atatürkçü Düşünce Dernekleri, kent gündemini çok büyük dikkat ve titizlikle takip etmektedir” dedi

10 Eylül 2019 Saat: 11:01
“ATATÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANLARININ TAKİPÇİSİYİZ”
“ATATÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANLARININ TAKİPÇİSİYİZ”

“ATATÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANLARININ TAKİPÇİSİYİZ”

ADD Kocaeli Şube Başkanı Bingöl,  Milli mücadele ruhunun temsilcisi ve çatı örgütü olan Atatürkçü Düşünce Dernekleri, kent gündemini çok büyük dikkat ve titizlikle takip etmektedir” dedi

ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, “Kent ve ülke gündeminde büyük yankı bulan SanatFest organizasyonu katılımcısı DJ Kardelen Başak Altınsoy adlı şahısın sosyal medya paylaşımları iddiası derneğimizde de rahatsızlık yaratmıştır. Söz konusu paylaşımlarda yer alan;“Irkçılık, Atatürk ve Türkiye düşmanlığı, terör örgütü PKK yandaşlığı” ifadeleri örgütümüzce belirlenen komisyon tarafından inceleme altına alınmıştır. 08.09.2019 Pazartesi gecesi gündeme düşen paylaşımlar ile alakalı 09.09.2019 Salı günü sabahı (Ertesi sabah) kurulan komisyonumuzca detaylı olarak incelenmiş ve irdelenmiştir.

Yaptığımız incelemelerde:

*Sahte hesap olduğu iddia edilen Kardelen Başak Altınsoy adlı Twiter hesabının gelen tepkiler üzerine anında kapatılması,

*Söz konusu paylaşımların Kardelen Başak Altınsoy adına önemli kişisel bilgiler içerendiğer sosyal medya hesaplarında da yapılması,

*Kardelen Başak Altınsoy’un sahte olduğunu iddia ettiği hesaplar hakkında hiçbir hukuki işlem başlatmaması,

*Kardelen Başak Altınsoy’un söz konusu paylaşımlardan dolayı yargılanıp beraat ettiğini açıklamasına rağmen hiçbir hukuki belge ortaya koyamaması, dikkatimizi çekmiştir” dedi.

Bingöl sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüm bu çelişkiler neticesinde, çizgisinde asla ödün vermeyen Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi, Kardelen Başak Altınsoy adlı hesaplardan yapılan paylaşımlar hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur.

Yapılan eleştirileri hukuki tehditler ile savuşturmak isteyenlerle yine hukuk çerçevesinde mücadele etmeyi görev bilmekteyiz.

Kentimizde gündem yaratan bu olay karşısında savunmaya geçmek yerine gerçeği söylemek, gözümüzden kaçtı demek, daha çok dikkat edeceğiz demek hatta bu paylaşımlar hakkında suç duyurusunda bulunmak toplum vicdanında ve örgütümüz nezdinde beklenen tutumdur.

Bu paylaşımlar üzerinden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e karşı yapılan sistematik linç girişimini de siyasi fırsatçılık olarak görmekteyiz. İzmit Halkı’nın seçtiği “Atatürk’ün Cumhuriyet Kadını” Fatma Kaplan Hürriyet’in sorgulanacağı en son konunun Atatürk ve Türk Bayrağı olduğunu bir kez daha ifade etmekte fayda görüyor, Atatürkçülük konusunda kendisine kefil olmayı da bir kez daha görev biliyoruz”

ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, “ Ancak uyarmakta fayda gördüğümüz bir konu var ki o da bu organizasyonu üstlenen belediye görevlilerin işlerini ihmal ederek sorumsuz davranmasıdır. Belediyeler yaptıkları organizasyonlarda katılımcılara dikkat etmeyi bir görev bilmeli Atatürk ve Türkiye düşmanlığı ekseninde tartışmalı isimlere yer vermemelidir.

Atatürkçü Düşünce Derneği, tam 30 yıldır Milli Mücadele ruhunun temsilcisi ve çatı örgütüdür. Çizgisinden asla ödün vermeyen Atatürkçü Düşünce Derneği; bir takım medya kuruluşları tarafından atılan hadsiz gazete başlıkları ile itibarsızlaştırılma ve kavgaya çekilme kumpasındadır.

Örgütümüzün basın açıklamalarına kesinlikle yer vermeyen ve örgütümüzü kendilerince “Yok hükmünde” gören güruh ne yazık ki kentimizde de nefes almaktadır.Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütünü yok sayarak görmezden gelen bu zihniyet, konu sistematik linç olunca yüzlerini Atatürkçü Düşünce Derneklerine dönmektedir.  Vatansever Atatürkçü yurttaşlarımıza Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin Türkiye’nin savunma refleksi görevini aksatmayacağını bildirmekten gurur duyarız. İçiniz rahat olsun” ifadelerini kullandı.

 

                                                                          

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat