adres fındık
Kurtlar Turizm
oya
koto
Haber reklam

Siyaset

Akar, Mecliste Gebzeli muhtarları ağırladı

Mecliste Gebzeli Muhtarları ağırlayan CHP PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli ve Gebze’nin sorunlarını konuştu.

8 Ekim 2019 Saat: 19:49
Akar, Mecliste Gebzeli muhtarları ağırladı
Akar, Mecliste Gebzeli muhtarları ağırladı

Akar, Mecliste Gebzeli muhtarları ağırladı

Geçtiğimiz hafta yeni yasama yılını açan TBMM’de partilerinde grup toplantıları başladı. Bu hafta Mecliste Gebzeli Muhtarları ağırlayan CHP PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli ve Gebze’nin sorunlarını konuştu.

Akar, Mecliste Gebzeli muhtarları ağırladı

Çanta da keklik görüyorlar

Gebze de Belediyenin ve iktidar AKP’nin hizmetten uzak bir anlayışa sahip olduğunu belirten Akar, AKP Gebze’yi çantada keklik görüyor ve maalesef yıllardır ne mahalleler ne de ilçe hizmet görmüyor, bu anlayışa yine dur demesi gereken Gebze halkıdır, dedi.

İlçe olma taleplerini ilettiler

Gebze Beylikbağı Muhtarı Mesut Akbayrak, Ulus Mahallesi Muhtarı Hüseyin Akın, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Aslan, Yavuz Selim Mahallesi Muhtar Vekili Hakkı Öksüz, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sedat Kıldacı ve Adem Yavuz Mahallesi Muhtarı Ekrem Usanmaz’dan oluşan Muhtar heyeti mahallelerinin taleplerini CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ a iletti.

 Yedi mahalle olarak İlçe olma konusunda talepleri olduğunu belirten heyet bu konuda CHP’den de destek istedikleri söyledi.  Söz konusu bölgenin Beylikbağı bölgesi olduğunu ve 7 Mahallenin (Mimar Sinan, Beylikbağı, Ulus, Hürriyet, Yavuz Selim, Cumhuriyet, Adem Yavuz) toplam 85 bin nüfuslu olduğunu belirten Beylikbağı Muhtarı Mesut Akbayrak bölgenin sürekli göç alan bir yer olduğunu ve birçok sanayi kuruluşunun da bu bölge de olduğunu söyledi.

Hizmet alamıyoruz

Bölge de birçok sanayi kuruluşunun yanı sıra Gebze Teknik Üniversitesi, Anadolu Sağlık Merkezi, Halk Eğitim Merkezleri ve tarihi Hünkar çayırının olduğunu belirten heyet ancak gereken yatırım ve hizmetleri alamadıklarını söyledi. Gebze, Darıca ve Çayırova arasında sıkışan mahallelerinin gerekli hizmetleri yerinden yönetimle alabileceklerini belirten muhtar heyeti bu konuda Mecliste de iktidar ve muhalefetten destek istediler.

Her zaman sesiniz olduk olmaya devam edeceğiz

Akar muhtarlarla yaptığı konuşmada Kocaeli ve Gebze’nin hükümetten gerekli desteği alamadığının altını çizerek bu konuda her zaman Mecliste dile getirdik, Kocaeli ülkeye 12 verip 1 alan bir kent Sanayinin lokomotifi ancak maalesef hak ettiği yatırımları alamıyor dedi. Gebze İlçesinin yıllardır il olma taleplerini de Mecliste Kanun Teklifi olarak getirdiklerinin altını çizen Akar, Gebze sadece il değil Büyükşehir statüsünde olması gereken bir özelliğe sahip ve tabi ki hermahallesi de bundan yararlanacaktır. Bu konuda da elimizden gelen her türlü çalışmayı da yapmaya devam edeceğiz. Ancak Gebze’ye gelip sözler veren iktidar partisi Milletvekillerinin de Mecliste sessiz kalmaması gerekiyor. Sadece el kaldırıp indiren değil bu kente hak ettiği yatırımları verecek milletvekillerine ihtiyacımız var, dedi.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat