adres fındık
Gölcük belediyesi
Fakir Yılmaz
Fakir Yılmaz

Adalet Teyze'yi Gören Var mı?

35 Yıla yaklaşan gazetecilik hayatımız da yaptığımız, yazdığımız onca yorum, haberin birçoğunun toplumun can damarına basan haber ve yorumlar olduğunu övünerek değil, hak ederek söyleyebiliriz.

8 Ekim 2021 Saat: 12:57

Bunu yaparken de ‘Falan dostumuz, filan babamız’ demeden yüreklice, çekinmeden, belden aşağı değil, üstü kapalı olarak hiç değil, olduğu gibi kamuoyunun gözü önüne serdik, seriyoruz...
Kamuoyunun gözü, kulağı, dili olarak adlandırılan, demokrasinin 4. kuvveti diye söylenen ama gazeteciliği gerektiği gibi elimizden geldiğince yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.
Ancak bunu yaparken yaptığımız haber ve yorumların birçoğuna muhatap olanların Adalet karşısına çıkacağını boşuna bekledik, bekliyoruz.
Çünkü birçok konuda olduğu gibi Adalet sistemimizin de basın gibi çok özgür ve bağımsız olmadığını unuttuk.
Hep siyasilerin gölgesinde kaldığı ileri sürülen Adaletin önüne gelen iddiaları, ihbarları, hatta şikayetleri gerektiği gibi incelemediği, inceleyemediğine şahit olduk.
Ancak, tuz koksa da, Adaletin kokmamak için hep direndiğini ve bunun için mücadele veren savcıların, hakimlerin de olduğuna şahit olmadık değil.
Ama gönül isterdi ki; Basın, medya gibi daha özgür, daha bağımsız bir Adalet sisteminin olduğu bu ülkede iktidar temsilcilerinin 'Falanlar, filanlar, hatta terörist kebapçılar dış güçlerde, Alman Vakıflarından yardım alan gazeteler, belediyeler var..' diyerek ihbar ettiği gazeteciler, belediyeler gibi Ardahan Belediyesi hakkında çıkan iddialarda hemen göz altına alınıp, incelenip, araştırılıp, Adaletin terazisine konulsun.
İşte bugünkü; ‘Ardahan Belediyesi'nin 25 Yıldan Bu Zamana Kadar 3194 Sayılı İmar Kanunu'na ve Tekniğe Aykırı Olarak Yaptığı ve Yapmaya Devam Ettiği İşler ve Olaylar’, 'Yol ortasında inşaat' başlıklı onca haberlerimiz ve buna benzer birçok haberlerimiz/yorumlarımız bunu ister, Adaleti arar gibi.
Ben görmedim, acaba gören var mı Adalet teyzeyi değil, aranan Adaleti...

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kentleri görmeyen otoyol!..17 Ekim 2021 Saat: 13:26
Deprem paralarını ne yaptınız. Ya 128 milyon doları
BİRGÜN ve GAZETESİ..1 Ekim 2021 Saat: 12:15
Yeni bir ayın ilk günü öncesi geride kalan günlerde yaşananları arkada bırakmanın hüznüyle "bir günü daha geride bıraktık"
Yazasım gelmiyor...31 Mayıs 2021 Saat: 18:57
Ayasofya'da, Taksim'de namaz kıldıracağına aba altında sopa olmazsa da, kuşandıkları sahte kılıçla kubbe ve tekke altında siyaset yaptıklarını sanıp,
Cuma'yı, Cumartesi'ye Bağlayan Bir Gün Gecesi..30 Mayıs 2021 Saat: 15:35
Aslında, 'sel aldı' denen Çarşamba'dan Perşembe'ye oradan Cuma'ya ve ardından gelen Cumartesi'ye doğru giderken
Ulusötesi medyada Azerbaycanla ilgili algı operasyonu23 Ekim 2019 Saat: 18:49
19 Ekim 2019 tarihinde Azerbaycan'da muhalefetin gerçekleştirmiş olduğu izinsiz gösterinin yankıları tüm dünyada ulusötesi medya aracılığıyla açık seçik çarpıtılıyor.
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat