adres fındık
Kurtlar Turizm
koto
idris
Mecit Ünal
Mecit Ünal

Sınav Koleji gelecek Yüzyılın Eğitim modelini yakalamış

Sınav Koleji gelecek Yüzyılın Eğitim modelini yakalamış “Sınav Koleji; özverili ve bilge öğretmenleri, sınır tanımayan kampüsü, vizyoner kimliği, her alandaki başarıları ve en önemlisi mutlu öğrencileri ile yarattığı farkı hem

11 Şubat 2019 Saat: 12:27

Sınav Koleji gelecek Yüzyılın Eğitim modelini yakalamış

yorum/haber

İşin özüne bakıldığında bir çocuğun geleceği için, ailelerin en çok zorlandığı konulardan birisi okul seçimidir. Çünkü bir veli çocuğunun emin ellerde eğitim görmesini ve bu eğitimin güven içinde sağlanmasını ister.

Bahadır hocayı dinlerken 3 ana unsur dikkatimi çekmişti.
Bunlardan ilki, akıllı cam duvarlar ve akıllı tahtalar…
İkincisi; THE Okul…
Üçüncüsü ise; “Side to Side”…

Birinci unsurda, açıklık ve şeffaflık felsefesiyle öğrenme ve aynı zamanda öğretme sürecinde öğrencinin etkin kılınarak özgüven yerleşikliği ve içsel otokontrolün sağlanması hedefleniyor.

İkinci unsurda, "THE OKUL" kodlamasının açılımı, Takip/Sorumluluk, Hakkaniyet/Dürüstlük, Empati/Duygudaşlık, değerleri olarak ele alınırken, bahanelere sığınmadan, sorumluluk üstlenerek öğrenci-veli-öğretmen ilişkisinin sürekli kılınması; Öğrencileri ayrıştırmadan kaliteli eğitimden eşit yararlanma ve her öğrenci için memnuniyetin sağlanması; isteyerek öğrenen “bu günün mutlu ve başarılı çocukları yarının üretken ve saygın bireyleri olacaktır” anlayışıyla öğrenci yetiştirme hedeflenmiştir.

Üçüncü unsurda, “Side to Side” uygulamasıyla öğrencilerin anadili Türkçe ile birlikte eşgüdümle İngilizce eğitiminin süreç ortaklığında alınabilmesi sağlanmıştır. Günümüz dünyasında yabancı dil eksikliğinin ezikliğini yaşayan ülkelerin başında gelmekteyiz. Ülkemizi istila eden Suriye’li mültecilerin kusursuz İngilizceleri bizim utanç rehberimiz olmalıdır. Sınav Kolejine teşekkür etmek yetersiz kalacaktır…

Sınav markasını dershaneler döneminden biliyorum ve Kolejin genel koordinatörü Esin hocayı o günlerden tanıyorum. Benim Bizim Kocaeli gazetesinde müdürlük yaptığım günlerdi. Gazetenin baskı tesislerinin üst katı Sınav Dershanesiydi. İster istemez bazen öğrencilerin ders saatiyle gazetenin baskı saati çakışıyor ve gürültü bizi buluşturuyordu.

Esin hoca, Sınav Dershanelerinden gelirken, babasının kurucu olduğu Şahin Okullarıyla bütünleşme eğitim alanımıza yüksek bir kalite getirmiş gibi görünüyor.

Süreç ve kurumsal yapının Kocaeli ve eğitim kalitesine neler kattığını okul müdürü Onur Bahribalaban hocadan öğrenmek doğru olacaktır.

Onur Bahribalaban öğretmen müdürlüğünü yaptığı Sınav Koleji hakkında şunları söyledi:

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Şavşat Karagöl – Saklı Cennet Artvin izlenimlerim …8 Temmuz 2019 Saat: 14:45
KARBAFED (Mikail Kalyoncu) organizasyonuyla düzenlenen gezimizin üçüncü durağı olan, ülkemizin en fazla ormanlık alanına sahip olan “huzur durağı” ŞAVŞAT’ ilçesindeyiz.
Kafkasör Yaylası - Saklı Cennet Artvin izlenimlerim5 Temmuz 2019 Saat: 07:59
Kafkasör Yaylası - Saklı Cennet Artvin izlenimlerim … “Hayatımda ilk kez boğa güreşi seyrediyorum.
Saklı cennet Artvin gezimizin ardından ...3 Temmuz 2019 Saat: 12:51
Saklı cennet Artvin gezimizin ardından ... Artvin’i il olarak değerlendirirken “kafkasör”e ayrı bir pasaj açacağım. Diğer yandan ise gezdiğimiz ilçelerimizi ayrı ayrı yazacağım.
İmamoğlu AKP’nin beynini aldı da kadroları nereye gidecek24 Haziran 2019 Saat: 08:27
31 Mart seçimlerinde İstanbul’un galibi Ekrem İmamoğlu, hile ile yenilenen seçimlerde adeta ezdi geçti.
Hürriyet Kocaeli’de Ak Partinin beynini aldı (2)9 Nisan 2019 Saat: 09:36
CHP 2004 yılında İzmit’i kaybederek neleri kaybettiğinin farkına şimdi varacak. Halkın arasında olmayan CHP’nin anlı şanlı yöneticilerinin kulağına hiç gelmemiştir sanırım.
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat