adres fındık
Kurtlar Turizm
koto
Haber reklam

Ekonomi

Odabaş, Pansuman tedbirlerle problemi çözemezsiniz!

MASİAD genel başkanı iş adamı Bahri Odabaş,hayat pahalılığı enflasyona etkisi olan gıda fiyatlarının artışı ve bu yoldaki probleme çözümüne dikkat çekti.

10 Şubat 2019 Saat: 16:19
Odabaş, Pansuman tedbirlerle problemi çözemezsiniz!
Odabaş, Pansuman tedbirlerle problemi çözemezsiniz!

Bahri Odabaş, pansuman tedbirlerle problemi çözemezsiniz!

 Haber detayı

MASİAD genel başkanı iş adamı Bahri Odabaş,hayat pahalılığı enflasyona etkisi olan gıda fiyatlarının artışı ve bu yoldaki problem çözümne dikkat çekti.

 

 

Sayın Cumhurbaşkanı ve Hazine Bakanını dinledim. Gıda fiyatlarını düşürmek için aldığı kararları duyunca, yıllarca işin içinde olan bir üretici ve sivil toplum kuruluşu olarak sadece üzüldüm.

 

15 yıldan  beri ağzımızda tüy bitti, problemleri kökünden çözecek, gıda  fiyatlarını  en az yarıya düşürecek, sekiz milyon istihdam, ve yılda  200 milyar dolar para kazandıracak üç projemizi ne tarım bakanlarına ve ne de sayın Cumhurbaşkanına dinletemedik.

 

Oysa,  Tarım Ürünlerinin üretiminde en büyük maliyet, mazot, gübre ve elektriktir. marsiad olarak projelerimize sahip çıkılsaydı, tarımsal ve hayvansal atıklardan elde edeceğimiz  biyogazla, traktör, otomobil ve taşıtlarımızın yakıtını, sera ve  konutların elektriğini sağlayıp kalan atıklar organik gübreye dönüşeceğinden gübre maliyetini de sıfıra indirecek, köylerde atıl duran tarım alanlarında üretim yapanlar kentlerde kazadığı asgari ücretin en az üç-beş kat fazlasını kazanacağını görenler kendiliğinden üretime yöneleceğ i için  et, 15 tl, peynir 15 tl yi geçmeyecek ve milyonlarca insanımız doğal beslenip mutlu olacaktı!

 

Ancak bu projeler siyasi iktidarın problemleri kullanarak haksız elde ettiği Milyarlarca ranta engel olacağı için bu projeleri dinlemediklerini düşünüyorum.

 

Şimdi seçim öncesi, Belediyelerce satın aldıkları Biber Domatesi vs.  maliyetinin altında satarak Milletin parası ile oy devşirmeye çalışacaklar!

 

Cesaretleri varsa istedikleri Televizyonda tartışmaya hazırım.

 

                                                                      SAYGILARIMLA                                                                        

  Bahri Odabaş

              MARSİAD GENEL BAŞKANI

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat