adres fındık
Kurtlar Turizm
koto

Ekonomi

KOTO’dan Örcünlü kadınlara kooperatifçilik anlatıldı

KOTO’da Saraylı ve Örcünlü kadınlar için“Kooperatifçilik Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi

12 Mart 2019 Saat: 12:16
KOTO’dan Örcünlü kadınlara kooperatifçilik anlatıldı
KOTO’dan Örcünlü kadınlara kooperatifçilik anlatıldı

Kocaeli Ticaret Odası, ülkemizde kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, kadının insan haklarının korunması ve güçlendirilmesi ile kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda hayata geçirilen yasaların etkin bir şekilde uygulanması, konu hakkında toplumsal farkındalığın ve duyarlılığın arttırılması adına Kocaeli Valiliği başkanlığında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sekretaryalığında kurulan ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu’nda aktif olarak yer alıyor. KOTO, komisyonun çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla kurulan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Teknik Kurulu “Kadının Ekonomik Hayata Katılımı Alt Çalışma Grubu” toplantılarına da ev sahipliği yaparak, kadına yönelik geliştirilen projelere üst düzey destek sunuyor.

Saraylı ve örcünlü kadınların talebi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü başkanlığında, Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliğinde, KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği Kocaeli Şubesi), KOSGEB, İŞKUR, SGK, ŞÖNİM (Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi), Körfez Ticaret Odası, Körfez Kaymakamlığı, Kadın Girişimciler Kurulu, Kocaeli 1.-2.-3. Kadın Konukevi, Kartepe Kaymakamlığı temsilcilerinin oluşturduğu, kadınlar için faydalı projeler gerçekleştirilen çalışma grubunun geçtiğimiz ay gerçekleştirilen toplantısında, Gölcük ilçesi Saraylı ve Örcün mahallelerinde kendi el emeklerini hafta sonu pazarında satan kadınların, kooperatifleşme talebi görüşüldü.

Kooperatifleşme yolunda ilk adım

Kadınlarımızın bu talebini destekleyen KOTO, ‘kooperatifleşme’ semineri düzenleyerek, kadınları kapsamlı bir şekilde bilgilendirdi. KOTO Ticaret Sicil Müdürü İsmail Özkul’un sunumları, KOTO Araştırma ve Dış Ticaret Servisi Müdürü Özlem Taşkır’ın ev sahipliğinde, 22 kişilik 2 ayrı kadın grubuna, “Kooperatif nasıl kurulur? Şart ve yükümlülükleri nelerdir?’ konularında ve Odamızın diğer faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Toplantının kendileri için oldukça önemli olduğunu ve aktif istihdama katılmaları noktasında teşvik ettiğini ifade eden Saraylı ve Örcünlü kadınlar, kooperatifleşme yolunda ilk adımı atmış oldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat