adres fındık
Kurtlar Turizm
ekoyaşam
koto
Haber reklam

Sağlık

Ergüney,Şiddete rağmen, hizmette aksaklık yapılmadı

Kocaeli İl Sağlık Müdürü, Op. Dr. Şenol Ergüney yapmış olduğu basın bildirisinde sağlıkta şiddete dikkat çekerek yaşanan kötü hadiseye rağmen, hizmette hiçbir aksaklık yapmadan hizmet verdiğini açıkladı.

9 Ekim 2018 Saat: 07:45
Ergüney,Şiddete rağmen, hizmette aksaklık yapılmadı
Ergüney,Şiddete rağmen, hizmette aksaklık yapılmadı

Sağlık çalışanlarına karşı şiddet konusu, son derece önemli, kapsamlı ve hassas bir konudur. Hayatın hiçbir alanında, özellikle sağlık tesislerinde şiddete başvurmak kabul edilemez. İnsanlığa sağlık hizmeti vermekten başka bir amacı olmayan ve bu kutsal görevi en iyi şekilde icra etmeye gayret eden sağlık çalışanlarına yönelik tüm saldırıları şiddetle kınıyoruz. Sağlık çalışanlarının aynı zamanda anne, baba, evlat olduğu unutulmamalıdır. İnsanın kendisine, evladına yapılmasını istemediği bir davranışı fedakarca hizmet eden sağlık çalışanlarına yapmaya hakkı yoktur.

 Bu konuda yapılan tüm düzenleme ve önlemlere rağmen maalesef hala istenmeyen durumlara şahit olmaktayız. İlimiz Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde bir personelimize karşı yaşanan şiddet olayını kınıyor, kamuoyunun tüm kesimlerini duyarlı olmaya davet ediyoruz. Yaşanan şiddet; sağlık çalışanı kadar hasta ve hasta yakınlarını, hastaneleri ve hastanenin üst yöneticilerini de olumsuz yönde etkilemektedir. 

Yaşanan kötü hadiseye rağmen, hizmette hiçbir aksaklık yapmadan fedakarca hizmet veren tüm sağlık çalışanlarına minnettarlığımızı ifade ediyor, suçluların en kısa sürede cezalandırılacağına inanıyoruz.

 

  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberci Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat